Son Bir Ayda En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

Mobil uygulama pazarına olan ilgi giderek artmakta olup mobil uygulama pazarlarının Aralık ayına dair verileri Sensor Tower tarafından açıklandı. Peki en çok indirilen uygulamalar hangileri oldu? İşte konuya ilişkin detaylar…


Sensor Tower tarafından açıklanan verilere göre 2020 yılının Aralık ayında en fazla indirilen uygulama TikTok olup, TikTok uygulamasının dünya genelinde 56 milyon kez indirildiği ortaya çıktı. TikTok’u 50 milyon kadar indirme ile Facebook takip etti. Böylece Facebook henüz sağlam bir şekilde ayakta olduğunu ve yeni kullanıcılar kazanmaya devam ettiğini gösterdi.


Aralık 2020 döneminde en fazla indirilen mobil uygulama olan TikTok özellikle gençlerin son zamanlardaki gözdesi olan bir yazılım. Pandemi süreci nedeniyle evde olan gençler bu süreyi genellikle yeni mobil uygulamalar ve oyunlar keşfederek geçiriyorlar ve bu süreçte TikTok uygulamasını henüz deneyimlemeyen pek çok kişi de uygulamayı indirip denemeye karar vermiş gibi gözüküyor.


Son bir ayın en çok indirilen üçüncü uygulaması ise WhatsApp olup, WhatsApp’ın arkasından da Instagram ve Zoom geliyor. Özellikle Zoom uygulamasının son zamanlarda muazzam bir yükseliş yaşadığını ifade etmek gerekiyor. Zoom çok fazla kişiyle çoklu görüşme yapılmasını sağlamakta olup özellikle iş dünyasında kullanılan bir uygulama oldu. Aynı zamanda pek çok kişi de merakından Zoom’u denedi çünkü Zoom’un kısa sürede çok fazla kullanıcıya sahip olması medyada da büyük bir yer buldu.


Cevap bırakın