TikTok’ta Kullanıcı İsmi Değişikliği Yapma Yöntemi

İçeriğimizde popüler sosyal medya mecralarından TikTok üzerinde kullanıcı adı değişikliğini nasıl uygulayabileceğinizle ilgili olarak bilgilere değinmekteyiz. İşte kullanıcı ismi değiştirmeye dair ayrıntılar…

Özellikle genç kitle tarafından yaygın olarak kullanılmakta olan TikTok uygulaması, kategorisi dahilindeki en popüler sosyal ağlardan biri olarak bilinmektedir.

TikTok platformundaki kullanıcılar çeşitli sebeplerle kullanıcı adını değiştirmek isteyebiliyor. Peki TikTok üzerinde kullanıcı adı değişikliğinde bulunabilmek için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Yazımızda sizler için yer veriyoruz.

TikTok kullanıcı adı değiştirme adımları:

İlk aşama olarak TikTok uygulamasını görüntüleyiniz ve hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında sağ alt köşede bulunmakta olan Profil simgesine dokunarak profil sayfasına geçiş yapınız. Çıkan seçenekler arasından Profili Düzenle komutunu seçiniz. Ardından da TikTok isminizi değiştirebilmek için Ad veyahut Kullanıcı Adı alanını seçip, sonrasında çıkan yere yeni isminizi ekleyerek Kaydet seçeneğine basınız. Böylece TikTok üzerinde kullanıcı değişikliği uygulamış olursunuz.

TikTok uygulamasında kullanıcı ismini ayda bir değiştirme imkanınız vardır. Ancak adınızı değiştirdiğiniz zaman URL’nizin de değişeceğini göz önünde bulundurmalısınız. Bunun yanında uygulamadaki siminizi değiştirdiğinizde hesabınızın doğrulanmamış bir hesaba dönüşebileceğini, bu sorun meydana gelirse de mail kullanarak hesabınızı doğrulamanız gerekeceğini belirtelim.

Cevap bırakın