Sony Mobil Cihazları İçin Yeni Güncellemeler Yayınlamaya Başladı

Akıllı telefon kategorisinde yazılım güncellemeleri hususunda dikkat çeken markalardan biri olan Sony, Xperia serisinden pek çok telefon için yeni bir güncelleme başlattı.

Günümüzde akıllı telefon kategorisinde yoğun bir rekabet hakim. Sony, bu rekabette daha iyi bir konuma yükselebilmek amacıyla çeşitli stratejiler geliştiriyor. Daha güçlü akıllı telefonlar sunmak  bu stratejinin en temel kısmı iken aynı zamanda yazılım güncellemelerini zamanında sunmak da önemli bir parçası. Sony şirketi telefonlarında bunu uygulamaya çalışıyor ve bu doğrultuda pek çok akıllı telefonu için yeni bir güncelleme daha paylaştı.

Güncelleme Google tarafından yayınlanan son güvenlik yamalarını içerisinde barındırmakta ve aynı zamanda bir dizi iyileştirmeye sahip. Aralık ayına ait güncellemeleri kapsayan değişiklikler Xperia XZ3, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Premium ve Xperia XZ2 Compact akıllı telefonları için geçerli. Daha iyi bir akıllı telefon deneyimi ve telefonunuzun güvenlik seviyesini yükseltebilmek açısından bu yeni yazılım güncellemelerinden faydalanmanızı öneririz.

Söz konusu güncellemeler şu an kademeli olarak dağıtılmakta. Dolayısıyla tüm akıllı telefonlara ulaşması biraz zaman alacaktır. Sürecin yaklaşık 10 gün içerisinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.