Xperia Telefonlar İçin Yeni Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

Sony, Xperia akıllı telefon serisi için güvenlik güncellemeleri sunmaya devam ediyor. Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium akıllı telefonları için güncelleme yayınladı.

Akıllı telefon kategorisinin ünlü simalarından Sony, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ünlü şirket Temmuz ayına ilişkiş güvenlik güncellemeleri dağıtıyor. Bu kez de Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium modelleri için yeni bir güncelleme paylaştığını duyurdu. Söz konusu güncelleme, cihazların daha güvenli ve fonksiyonel bir hale gelmesini sağlıyor.

Güncellemeyle birlikte üç modelin de yazılım sürüm numaraları 47.1.A.12.235’e yükselmekte. Bazı düzeltmeleri ve güvenlik alanında önemli değişiklikleri içerisinde barındıran güncelleme, kararlılık ve sistem geliştirmeleri hususunda da değişiklikler yapıyor. Yazılıma eklenen büyük çaplı yeni herhangi bir özellik olmadığını, arayüz konusunda da bir değişikliğe gidilmediğini belirtelim.

Güncellemeler kademeli bir şekilde dağıtılmaya başlandı. Yani henüz akıllı telefonunuza gelmediyse bu normal. Ara sıra Ayarlar ekranından manuel olarak kontrol etmenizi de öneririz.

Sony, güvenlik güncellemelerini aksatmadan yaparak kullanıcıların gönlünü kazanmak istiyor.  Şirketin ilerleyen süreçte Türkiye pazarından ayrılacağı konuşuluyor ve bu konuda bir yalanlama da gelmediğini belirtelim. Bakalım ilerleyen günlerde Sony, mobil alanda ne gibi hamleler ortaya koyacak?