Xperia Orta Segmentte Snapdragon Yonga Seti İle Karşımıza Çıkacak

Xperia XA1, Xpreia XA1 Ultra ve L1 akıllı telefonları elden geçirilecek. Sony bu üç telefonda Snapdragon yonga setine yer verecek.

Sony’nin bazı akıllı telefonlarını elden geçireceği ortaya çıktı. Bunlar popüler Xperia modellerinden Xperia XA1, XA1 Ultra ve L1 akıllı telefonları. Bu cihazların yenilenmiş sürümleri harf takası alabilir veya farklı bir isimle piyasaya sürülebilir. Önemli olan nokta ise bunlarda Snapdragon yonga setine yer verileceği.

Söz konusu üç telefonda MediaTek işlemciler kullanılmakta. Ancak Snapdragon yonga setine geçiş ciddi ciddi ele alındı. Hangi yonga setinin kullanılacağı da ortaya çıktı. Bu üç telefon modelinde de Snapdragon 630 işlemci birimine yer verilmesi bekleniyor.

L1 telefonunun daha önce sunulan L sürümünün halefi olduğunu hatırlatalım. Yani tahminlerimize göre L1’in yenilenmiş versiyonu L2 olarak sunulacak.. L1 geçen yıl piyasaya sürülmüştü. Yenilenme zamanının da geldiği aşikar.

Elbette bu bilgiler Sony tarafından resmi olarak doğrulanmadıkça kesinlik arz etmiyor ancak büyük olasılıkla doğru olduğunu belirtelim. Tahminimizce CES 2018’de Sony bu üç yenilenmiş telefonunu tanıtacak ve Snapdragon’a geçiş haberini onaylayacaktır.

Cevap bırakın