Sony Xperia XZ3 Telefonunun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Akıllı telefon dünyasının ünlü markalarından Sony, Xperia XZ3 akıllı telefonunu satışa çıkarıyor. Ürünün çıkış tarihine dair ilk önemli sızıntı ortaya çıktı.

Sony, yıllardır akıllı telefon kategorisindeki en ünlü markalardan biri. Ancak Xperia serisinde tasarım konusundaki inatçılığı şirketin kan kaybetmesine neden oluyor. Son günlerde Türkiye pazarından da çekilmesi gündemde olan Sony, şimdi XZ3 akıllı telefonuyla moral depolamak, yoluna emin adımlarla devam etmek istiyor.

XZ3, Xperia XZ2 modelinin devamı olarak karşımıza çıkıyor. Selefine göre bazı farklılıklarla piyasaya sürülecek olan XZ3 için daha özgün bir telefon olacağı söyleniyor. Xperia serisinin bilindik tasarım kalıbından uzaklaşılacağı ve kullanıcılar için devrim niteliğinde bir tasarım dengesinin sunulacağı iddia ediliyor. Bu açıkçası Sony’nin ihtiyacı olan da bir şey çünkü kullanıcılar artık kaba, sivri çerçevelere sahip diktörtgen telefonlar görmek istemiyor. Bunun yerine oval, kavisli tasarımlı ince ve zarif telefonlardan hoşlanıyorlar.

XZ3 Ağustos ayı içinde çıkacak

Sony Xperia XZ3 modeli 30 Ağustos 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Bu bilgi şu an için resmi değil ancak sızıntıların çok yüksek bir ihtimalle doğru olduğunu söyleyebiliriz. Artık gözler Sony tarafından yapılacak olan açıklamalara çevrildi.