Xperia XZ2 Premium Telefonu Hediyeli Bir Şekilde Ön Siparişte!

Sony, Xperia serisine XZ2 Premium isimli yeni bir ürün daha dahil ediyor. XZ2 Premium Avrupa için ön siparişe açıldı. Sony marka bir kulaklık da hediye geliyor.

Akıllı telefon dünyasının köklü markalarından Sony, uzun zamandır Xperia serisiyle karşımıza çıkıyor. Söz konusu şirket şimdi XZ2 Premium akıllı telefonunu Avrupalılar için satışa sunuyor. Cihaz ön siparişe sunuldu ve böylece fiyatına ilişkin bilgiler de ortaya çıktı.

Daha önce Amerika ve Çin’de satışta olan model Avrupa’da da 899 Euro fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Cihaz ile birlikte kaliteli Sony kulaklıklarından Sony WH-1000XM2 kulaklığı da hediye geliyor. Ancak şunu belirtmekte yarar var: Sony her ne kadar kulaklığı hediye olarak lanse etsede Amerika’da 999 Dolar ve Çin’de 850 Dolardan satışa sunulduğu düşünülürse gerçekten de hediye olduğunu söylemek biraz zor.  Bir indirim yapmak yerine fiyatı tavanda tutarak hediye sağlamak kullanıcıların tam olarak aradığı şey gibi durmuyor. Yine de bu hususta kesin konuşmak yanlış olacaktır. Ürün 899 Euro’dan satışa sunulduğuna göre ülkemize geldiği taktirde minimum 6000 TL fiyat etiketiyle satılacaktır.

Xperia XZ2 Premium teknik özellikleri:

5.8 inç büyüklüğnüde tam 4K çözünürlüklü ekranı bulunan XZ2 Premium, Coring Glass 5 ekran korumalı Triluminos HDR teknolojili yapısıyla da dikkat çekiyor. Modelde üst segment işlemciler arasında yer alan Snapdragon 845 yonga seti bulunuyor. 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip olan XZ2 Premium, 400 GB’a kadar arttırılabilir MicroSD kart desteği sunuyor.

4K video kaydı yapabilen çift arka kameraya sahip olan Xperia XZ2 Premium, ön yüzünde ise f/22.0 16 MP ön kamerayla geliyor. Cihazın çift arka kamerasının muazzam bir performansa sahip olduğunu, f/1.6 ve f/1.8 oranlarıyla çok kaliteli görüntülere ulaşabildiğini belirtelim. Eksenli sabitleme, tahmini odaklama, 960FPS süper ağır çekim video gibi özelliklerin yanı sıra arka ve ön kameraların Exmor RS sensörlere sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Netice itibariyle Xperia XZ2 Premium, son teknoloji bir cihaz ve Sony bu ürünle birlikte adeta kapasitesini zorlamış. Bu sebeple fiyatının da epey tavanda olduğunu söyleyebiliriz.