Spotify’de Başka Bir Kullanıcıyla Beraber Müzik Dinleme Yöntemi

Yazımızda Spotify’de başka bir kullanıcıyla beraber nasıl müzik dinleyebileceğinize değiniyor, arkadaşınızla birlikte müzik dinlemenizi sağlayacak yöntemlere yer veriyoruz.

Spotify hali hazırda dünya üzerinde en çok kullanılan müzik dinleme uygulamalarından biridir ve bu hususta önemli hizmetler sunmaktadır. Spotify üzerinde premium abonelik ücreti ile birlikte kullanıcılara pek çok avantaj sağlanmaktadır.

Kullanıcılar şarkılarını dinlerken arkadaşlarının da dinlemesini isteyebiliyor ve bu doğrultuda kullanıcıya şarkı listesini paylaşma veya aynı anda şarkıyı arkadaşıyla dinlemek için seçenekler sunulabiliyor. Spotify üzerinde arkadaşınızla beraber podcast veya müzik dinlemek için bazı adımları yerine getirmeniz gerekiyor.

Spotify’de Başka Bir Kullanıcıyla Beraber Müzik Dinleme Yöntemi

İlk olarak Spotify uygulamasını ve ardından istediğiniz şarkı veya podcasti açınız. Sonrasında ekranın alt kısmında bulunmakta olan bilgisayar monitörü ve hoparlörüne benzeyen simgeye tıklayınız. Ardından uzaktan grup oturumunu başlatma kısmını seçiyorsunuz ve Arkadaşlarını Davet Et seçeneğine dokunuyorsunuz.

Grup oturumu başlatmanızdan sonra başka arkadaş davet etmek için ekranın alt kısmında bulunan + simgesine dokununuz. Ardından eklemek istediğiniz arkadaşınızı seçerek ekleyiniz. Paylaşım yöntemini de belirlemenizin ardından Bağlantıyı Kopyala seçeneğini belirleyip ardından arkadaşınıza gönderin. Böylece ilgili bağlantı aracılığıyla size aktarılacak ve bu sayede arkadaşınızla beraber müzik veyahut podcast dinlemeye başlamış olacaksınız. Böylece arkadaşınızdan uzakta olsanız bile aynı anda aynı müziği dinleyebileceksiniz.

Cevap bırakın