iOS Cihazlarda Kullanılabilecek En İyi Müzik Uygulamaları

Yeni içeriğimizde sizler için iOS cihazlarda kullanılabilecek en iyi müzik uygulamalarını derleyip listeledik. Listeyi inceleyerek size en uygun uygulamanın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

İşte en iyi 5 iOS müzik uygulaması:

Spotify

Uygulama üzerinde çok fazla müzik yer alıyor. Hem ücretsiz hem premium üyelik sistemi bulunan Spotify’i 150 milyon civarı insan kullanıyor. Uygulamayı kullananların sadece 3’te 1’i premium hesap kullanmakta yani diğerleri uygulamayı ücretsiz olarak kullanıyor. Zaten Spotify uygulamasını en fazla kullanılan uygulamalardan biri yapan etken de budur.  Özellikle yeni şarkılar keşfetmek isteyenlerin kullandığı bir uygulamadır. Ülkemizde de çok popülerdir.

 

Apple Music

Apple Music uygulamasının üyelerinin tamamı ücretlidir ve ücretsiz seçeneği bulunmamaktadır. Spotify uygulaması ücretsiz olarak da kullanılabiliyorken Apple Music sadece ücretli olarak kullanılabilir. Bu uygulamada Apple imzası bulunmaktadır. 20 milyondan fazla kullanıcısı olduğu bilinmektedir.  Yine Türkiye’de popüler uygulamalar arasındadır.

 

GarageBand

Hem Mac hem iOS cihazlar için kullanılabilen GarageBand’ın en büyük avantajı hem stabil hem ücretsiz olmasıdır. Ücretsiz olup pek çok özellik sunan uygulama kemik kitleye sahiptir. Bu uygulamayı pek çok müzisyen kullanmaktadır çünkü uygulamanın temel amacı müzik ortaya çıkarabilmektir. Eskiden müzik icra etmek çok zorken artık sadece bir uygulama ve Mac veya iOS cihazı ile mümkün. GarageBand uygulaması da bunun önemli ispatlarından.

 

Escoute

Sade tasarımı sayesinde stabil, anlaşılabilir bir uygulama olan Escoute’yi kullanabilmek için cüzzi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Last.fm desteği bulunan uygulama genel olarak müzik dinlemeye, liste oluşturmaya yarıyor.

Cesium

Diğerleri kadar popüler olmasada önemli bir kitleye sahip olan Cesium, el hareketleri ile yönetebildiğiniz bir müzik dinleme programı. Pratik menüleri ve güzel tasarımı ile dikkat çeken uygulamayı kullanabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Cevap bırakın