iPhone iOS Güncellemesi Yapma Rehberi

Bu yazımızda iPhone cihazlarda iOS güncellemesinin nasıl yapıldığı hususuna ilişkin olarak bilinmesi gerekenlere değinmekteyiz.

iOS güncellemesi ile iPhone cihazların daha güvenli ve fonksiyonel hale gelebilmesi mümkün olmaktadır. Bu bağlamda kullanıcıların çıkan iOS güncellemelerini almaya özen göstermelerini tavsiye etmekteyiz. Peki iOS güncellemesi nasıl yapılmaktadır?

iPhone güncellemesini uygulamadan önce ilk olarak cihazınızı şarja takmanızı önermekteyiz. Çünkü güncelleme yapma işlemi bir hayli güç harcamakta olduğundan telefonunuzun şarjının bitmesi sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir güncelleme uygulamadan önce telefonunuzun şarjının en az %35 seviyesinde olmasını öneriyoruz.

Eğer şarj durumunu kontrol ettiyseniz o halde internet bağlantısını kontrol etmenizi öneririz. Güvenli bir kablosuz ağ kullanarak güncellemeyi uygulamanız, telefonunuzun mobil veri kotasından harcamamanız açısından önemlidir. Bunun yanı sıra cihazınızda yeterli depolama alanı bulunup bulunmadığından da emin olmalısınız.

iOS güncelleme adımları:

İlk olarak iPhone cihazınızda Ayarlar uygulamasını görüntüleyiniz. Ardından Genel kısmına giriş yaparak devam ediniz ve Yazılım Güncelleme butonuna dokununuz. Eğer yeni bir güncelleme geldi ise o halde Yükle butonuna dokunup indirmeye start verebilirsiniz. Yeni güncellemeyi uygulamanızdan sonra kullanıcı deneyiminizi olumsuz olarak etkileyen bir durum ile karşı karşıya kalırsanız bir önceki versiyona geri dönebilirsiniz.

Cevap bırakın