IPhone Telefonu Webcam Olarak Kullanma Yöntemi

Yeni yazımızda iPhone marka akıllı telefonunuzu nasıl WebCam haline dönüştürebileceğinizi anlatıyoruz. İşte detaylar…


Korona virüsü sebebiyle pek çok kişi evlerinde karantinada ve bu nedenle sevdiklerini göremiyorlar. Uzunca bir süre daha etkilerini göstereceğe benzeyen korona virüsü nedeniyle pandemi sürecinde sevdiklerinizi görebilmek için teknolojik cihazlardan yararlanmanız gayet mantıklı. Üstelik bunu iPhone telefonunuzu bilgisayarınıza bir webcam olarak tanıtarak da yapabileceğinizi biliyor muydunuz?


Bilgisayar üzerinden sevdiklerinizle görüşmek telefon ekranından yapacağınız görüşmelere göre daha iyidir çünkü daha büyük bir ekranla görüşme imkanı sunar. Eğer dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızda webcam yoksa o halde dert etmeyin. Çünkü iPhone sahibi iseniz telefonunuzu webcam olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak bunun için üçüncü taraf uygulama gerekiyor. Peki hangi uygulamalardan yararlanılabilir?

EpocCam


EpocCam uygulaması iPhone telefonunuzu webcam olarak kullanmanıza yarayacak popüler bir uygulama ancak eğer alternatif uygulama isterseniz de iVCam, AtHome, iCam ugyulamalarını önerebiliriz. Yine de kullanımının son derece kolay olması ve pratik bir yazılım olması sebebiyle esas olarak EpocCam’I önermekteyiz.


EpocCam uygulamasının hem ücretsiz hem ücretli versiyonu bulunuyor. Eğer ücretsiz sürümü kullanırsanız program içerisinde yer alan reklamlara da katlanmanız gerekiyor. Aynı zamanda en fazla 640 x 480 p çözünürlüğü kullanabiliyorsunuz. Pro sürümde ise Full HD çözünürlük için destek sunuluyor ve herhangi bir reklam gösterimi de yapılmıyor.


Nasıl Yapılır?


İlk olarak EpocCam programını hem akıllı telefonunuza hem de bilgisayarınıza indirin. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hem telefonunuzun hem de bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağına bağlı olması gerekmekte olup bunu sağladıktan sonra telefonunuzdan EpocCam uygulamısnı açın. Uygulamayı açtığınız zaman siyah bir ekran gelecektir.
Artık EpocCam destekli olmak şartıyla görüntülü görüşme uygulamalarını bilgisayarınızda açabilirsiniz. Bilgisayarınızda görüntülü görüşme yapacağınız uygulamanın EpoCam’e ayarlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer bu şart sağlandıysa programı açtığınız anda telefonunuz açmış olduğunuz programı algılayarak telefon kamerasını bilgisayar kamerası olarak kullanmaya hazır hale getirecek.


Programın kullanımının Android ve Windows işletim sistemli cihazlar için de geçerli olduğunu, yani sadece iPhone telefonlarda kullanılmadığını da dipnot olarak belirtelim. Ancak uygulamann doğru sürümünü yani Windows için kullanacaksanız Windows, Android için kullanacaksanız Android sürümünü edinmeniz gerekmekte. Aynı durum yukarıda anlattığımız Mac bilgisayar ve IOS telefonlar için de geçerlidir.


Cevap bırakın