Tarayıcılarda Google Varsayılan Hesabını Değiştirme Yöntemi

Yeni içeriğimizde sizlere tarayıcınızda birden fazla Google hesabı ile giriş yapmanız durumunda varsayılan hesabı nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız.

Pek çok kişi tarayıcısında bulunan Google hesaplarında varsayılan tarayıcıyı değiştirmeyi bilmiyor. Bu konuda aşağıdaki yöntemi kullanarak yardım alabilirsiniz:

İlk olarak Google arama motoru üzerinde herhangi bir kelime yazıp sonuçları listeleyelim. Sonuçları listelediğimizde sağ üst köşede Google varsayılan hesabımızın profil resmi olacak onun üzerine tıklayalım. Tıkladığınızda birden fazla hesabınızı göreceksiniz ve varsayılan hesabınızın yanında (Varsayılan) şeklinde bir ibare karşınıza çıkacak.Bunu değiştirmek için varsayılan hesabınızın üzerine gelip tıklayın ve sonra tekrar sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunup varsayılan hesabınızdan çıkış yapın. Çıkış işlemini gerçekleştirdiğinizde varsayılan hesabınız da iptal edilmiş olacak.

Bu aşamadan sonra sağ üst köşede bu kez Oturum Aç şeklinde bir ibare çıkacak. Oturum Aç’a tıklayıp ilk olarak hangi mail adresinizden oturup açarsanız o adresiniz yeni varsayılanınız olacaktır.

Anlatımı en yalın haliyle izah etmeye çalıştım ancak yine de karışık geldiyse YouTube üzerinde yayımlanan bir çözüm videosundan yararlanabilirsiniz:

2 Yorumlar

  1. Simge 10 Şubat 2018
  2. hüseyin uslu 14 Ocak 2019

Cevap bırakın