Telefon Bağımlılığını Azaltmaya Yarayacak İlginç Araçlar

Yeni yazımızda akıllı telefon bağımlılığı sorununun önüne geçebileceğiniz uygulamaların neler olduğu konusuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar..

Akıllı telefon bağımlılığı günümüzün önemli problemlerinden biri olarak dikkat çekmekte. Peki akıllı telefon bağımlılığını giderebilmek için hangi unsurları değerlendirebiliriz? Şimdi sizler için akıllı telefon bağımlılığı problemini azaltmanızı sağlayacak uygulamaların neler olduğuna değineceğiz.

Activity Bubbles

Activity Bubbles uygulaması kullanıcı için sinir bozucu nitelikte olabilecek ancak epey de faydalı bir uygulama. Çünkü bu uygulama telefonunuzun kilidini her açtığınız zaman duvar kağıdınızda yeni bir kabarcık oluşturmakta ve bu kabarcık telefonunuzu kullandığınız sürece büyümekte. Söz konusu büyüme yalnızca telefonunuz tekrar kilitlendikten sonra durmakta. Yani gün içerisinde telefonunuzu çok fazla kullandığınızda, en azından kilit aktifleştirmeyi çok fazla yaptığınızda duvar kağıdınızı kaplayan dev bir kabarcık görebilirsiniz. Bu doğrultuda uygulamanın kullanıcılar için epey farklı tarzda bir denetim sağladığını söyleyebiliriz.

Screen Stopwatch

Bu uygulama da tıpkı Activity Bubbles benzeri bir denetleme metodu sunmakta. Activity Bubbles ile benzer başka bir duvar kağıdı uygulaması olarak karşınıza çıkmakta ancak farkı duvar kağıdında gerçek zamanlı olarak telefon kullanımınızı gösteren bir zamanlayıcıya yer vermesi. Bu zamanlayıcı telefonu kitlediğiniz zaman durmakta ve telefonunuzun kilidini her açtığınızda devam etmekte. Böylece ne kadar telefon kullandığınız konusunda bir analiz yapabilmeniz mümkün olmakta.

Envelope

Envelope aracıyla akıllı telefonunuzun fonksiyonlarını kısıtlayan ve dikkatinizin dağılmasına neden olabilecek etkenleri engelleyebilen özel bir kağıt zarf tasarlanmakta. Telefonu bu zarfın içerisine koyup uygulama yardımıyla basitleştirilmiş kullanıcı arayüzüyle kullanabiliyorsunuz. Böylece yalnızca arama, kamera gibi fonksiyonlardan yararlanabildiğinizden telefonu daha az kullanıyorsunuz.

Cevap bırakın