Telefon Ekran Tazeleme Hızını Anlık Olarak Gösteren Program

Yeni içeriğimizde telefon ekran tazeleme hızını anlık olarak gösteren Display Checker uygulamasından bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasında son zamanlarda “Mobil oyunculuk” adlı bir terim bulunuyor. Bu terim, akıllı telefonlardan oyun oynama kültürünün yaygın bir hale gelmesi olarak açıklanabilir.

Mobil oyunculuk hususunda ekran tazeleme hızı oldukça önem arz ediyor. Çünkü ekran tazeleme hızı yüksek olduğunda oyuncu o oyunu daha akıcı bir şekilde oynayabiliyor.

Akıllı telefonlarda oyunculuğun yaygınlaşmasıyla beraber Display Checker isimli bir uygulama çıkmıştı. Bu uygulama akıllı telefonlardaki ekran tazeleme hızının anlık olarak ölçülmesine imkan tanıyor. Display Checker size anlık olarak telefonun kaç Hertz ekran tazeleme hızı yakaladığını söylüyor. Bu bağlamda kullanıcılara oldukça yardımcı oluyor.

Display Checker uygulaması tamamen ücretsiz olarak edinilip kullanılabiliyor. Uygulama üzerinden aktif hale getirilen bildirim ile anlık olarak telefon ekran tazeleme hızını görebiliyorsunuz.

Yani sonuç itibariyle mobil oyuncular da artık tıpkı bilgisayar oyuncuları gibi FPS, Hertz gibi değerleri anlık olarak takip edebiliyorlar. Bu arada alacağınız Hertz değerinin ne olduğu telefonunuzun kapasitesiyle de sınırlıdır. Yani örneğin 60 Hertz sunabilen bir telefon ekranından 90 Hertz yenileme hızı almayı beklememeniz gerekir.

Cevap bırakın