Tesla, Akıllı Telefona El Atıyor!

Dün gerçekleştirilen büyük tanıtımda Tesla hem elektrikli tır Semi‘yi hem de Tesla Roadster isimli dünyanın en hızlı otomobili ünvanına sahip olacak spor otomobilini tanıttı. Ancak otomotiv sektöründe devrimlerine devam eden Tesla bununla yetinecek gibi görünmüyor.

 

 

Etkinlikte Tesla akıllı telefon ve tablet sektörüne de dolaylı yoldan dahil olacağının sinyallerini verdi.

Tesla akıllı telefon ve tabletler için geliştirdiği Desktop Supercharger‘ı gün yüzüne çıkardı. Bununla yetinmeyen firma aynı zamanda Tesla Powerbank isimli bir mobil şarj ünitesi de geliştirmiş.

 

 

Tesla Powerbank, markanın diğer ürünlerinin sektörlerine getirdiği devrimler düşünülünce mütevazı kalmış diyebiliriz. 3.350 mAh kapasiteye sahip bir mobil şarj ünitesi olan Tesla Powerbank‘in en önemli özelliği tasarımı ve aynı anda hem microUSB hem de Lightning portuna sahip olması.

 

 

Diğer yanda Desktop Supercharger ürünü dikkat çekiyor. Bu masaüstü şarj ünitesi ise Tesla markasıyla özdeşleşen otomobil şarj ünitelerinin birebir tasarımına sahip. otomobil şarj ünitesinin minyatürü olarak kabul edebileceğimiz bu şık ürünün fiyatı ise 45$ olarak belirlenmiş.

Şüphesiz Tesla gibi devrimci bir marka için bu ürünleri geliştirmek hiç de zor değil. Ancak markanın amacının sektöre dolaylı da olsa giriş yapmak olduğu söyleniyor.

Kim bilir ilerleyen yıllarda akıllı telefon sektöründe de devrim niteliğinde yenilikler içeren modelleri Tesla damgasıyla görebiliriz.

Sizler Tesla marka bir akıllı telefon üretilse sıcak bakar mıydınız? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın. Sağlıcakla kalın.

Cevap bırakın