The Outer Worlds: Murder on Eridanos İncelemesi

Yeni bir inceleme yazısı ile daha sizlerleyiz. Bu içeriğimizde The Outer Worlds: Murder on Eridanos video oyununu masaya yatırıyoruz.

Çıkışını PC, PlayStation 4 , Xbox One ve Nintendo Switch platformları için gerçekleştiren The Outer Worlds: Murder on Eridanos video oyunu,  Obsidian Ent. Tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır.

Diyalog ve yeteneklere dayalı yapısı ile ön plana çıkmakta olan oyun, dedektif hikayesini konu edinmekte olup, The Outer Worlds için çıkan son DLC paketidir. Oyunun hikayesi Unrellable gemisi içerisinde gezerken başlamaktadır. Eridanos’a giderek cinayeti çözmeye ve garip olayların kaynağını araştırarak sırları açığa çıkarmaya çalışıyorsunuz. Oyun içerisinde karşılaştığınız karakterlerin geneli, kendilerine has ve hatırlanabilir karakterler olarak inşa edilmiş. Bu da oyunun hikayesine ve genel yapısına önemli bir katkı olarak öne çıkmaktadır.

Oyunun ana hikayesinin iyi olmasının yanı sıra çevrede pek çok yan görev bulunmakta olup, yan görevlerin iyi düşünülerek dizayn edildiğini, oyunun tekrar oynanabilirliğine katkı sunduğunu belirtmek gerekiyor.  Bu arada oyundaki tüm görevler aynı gezegen içerisinde geçmekte olup, oyun içerisinde köprüler aracılığıyla farklı bölgelere erişim sağlayabilmektesiniz. Bölgelerin üretim alanı, vahşi alan, teslimat alanı gibi farklı özellikleri bulunabiliyor. Her bölgenin kendisine has bir düzeni bulunmakta olup tehlikeli düşmanlara ev sahipliği yapmakta. Oynanış tarafında ise büyük değişiklikler sunmayan yapımda iki yeni zırh ve silaha yer verilmiş.  Eklentinin asıl dikkat çektiği noktasının ise silahsız alanlarda kendisini gösterdiğini belirtmek gerekiyor.

Oyundaki atmosfer gayet iyi ancak bölgeler arasındaki mesafeniz uzun ve köprülerden geçmeniz yaklaşık 15 saniyenizi alıyor. Oyun içerisinde sıklıkla köprüleri kullanmak zorunda kaldığınızda ise baya bir vakit kaybetmiş oluyorsunuz.  Yine de oyunda hızlı seyahat özelliğinin bulunması güzel. Fakat yüksek zorluk seviyesinde hızlı seyahat gibi bir fonksiyon bulunmuyor.

Oyun içerisinde dedektiflik yaparken iyi polis kötü polis numarası yapabilir, rüşvet talebinde bulunabilirsiniz. Bu açıdan oyuncuya özgürlük sunan, karakterlerin yeteneklerin de değer verip oyuncunun karakterini istediği gibi geliştirebilmesine imkan tanıyan bir oyun olmuş.

Murder on Eridanos genel itibariyle güçlü bir eklenti oyunu olarak öne çıkıyor. Özellikle silahlardan çok diyalogların ve yeteneklerin öne çıktığı bir oyunu arıyorsanız Murder on Eridanos sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.  Oyunun iyi bir hikayeye ve genel olarak iyi oynanış dinamiklerine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Fiyat olarak DLC içeriğine göre biraz pahalı anca gerçekten de zevk alabileceğiniz içerikler sunmayı başarıyor.

EDİTÖR NOTU: 8.4 / 10

Öne Çıkan Artılar :

  • Mekan ve atmosferin etkileyici olması
  • Sürükleyici bir hikaye sunması
  • İyi yan görevlerinin olması
  • Kendinizi dedektif gibi hissedebilmenizi sağlaması

Öne Çıkan Eksiklikler :

  • Yeni eşyaların az olması
  • Ana oyunun üzerine büyük değişiklikler eklemiyor
  • Fiyatı DLC içeriğine göre pahalı

Cevap bırakın