Trendyol Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Bu yazımızda Trendyol aracılığıyla nasıl para kazanabileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte Trendyol üzerinden para kazanma yöntemleri…

Ülkemizin en fazla kullanılan e-ticaret platformlarından Trendyol, özellikle son yıllarda epey popüler bir hale geldi. Trendyol üzerinde satış ve satış ortaklıkları yapılabilmekte olup, bu yöntemler ile para kazanabilmek mümkün.

1 milyondan fazla satıcıya sahip olan Trendyol platformunda milyonlarca ürün çeşidi bulunmakta olup, haliyle çok fazla ziyaretçisi var ve bu onu büyük bir kazanç kapısı haline getiriyor.  Trendyolda para kazanabilmek için kullanılabilecek iki temel yol bulunmakta olup, satıcı veya ınfluencer olmak gerekiyor. Trendyol üzerinde satıcı olabilmek için vergi mükellefi olmak, vergi levhasına sahip olmak gerekli.

Influencer olarak satış yapabilmek için etkileşimi yüksek bir sosyal medya hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Influencer başvurusu yapabilmek için ilk şart 10 binden fazla takipçiye sahip olmaktır. Suni sosyal medya hesapları reddedilmekte olup, aynı zamanda tedarikçi bulmadan şirket kurarak satıcı olarak başvuru yapılmaması gerekmektedir. Yani Trendyol’a başvuru yapmadan önce gereken şartların sağlanmış olması gerekiyor.

Satış yapmak için gereken şartlar:

  • Şirket kurmak veya bireysel vergi mükellefi olmak
  • Trendyol.com satıcı paneline hakim omak
  • Ürün tedarik edebiliyor olmak
  • E-ticaret eğitimi almak

Trendyol’da Influencer olmak için yapılması gereken hazırlıklar:

  • Alt limit olarak belirlenen takipçi sayısına sahip olmak,
  • Gerçek ve etkin bir sosyal medya hesabına sahip olmak,
  • Satışını yapmak istediğiniz ürünle alakalı olarak bilgi sahibi olmak

Başvuru süreci:

Trendyol üzerinde ürün satışlarına aracılık ederek para kazanabilmek için ilk olarak kayıt formunu doldurmanız, ardından başvurunun yanıtlanmasını beklemeniz gerekmektedir. Formda verilen bilgilerin güncel ve doğru olduğuna emin olmalısınız.  Başvuruyu yaptıktan sonra da onay mailini bekleyin. Onay mailinin gelmesi 3-14 iş günü sürebilir.

Cevap bırakın