Twitch İçerisinde Önemli Değişiklikler Yaşanıyor

En çok kullanılan canlı yayın araçlarından Twitch, onlarca çalışanını işten çıkararak yeni bir döneme giriyor. Amazon’un himayesi altında olan şirket adımlarını hızlandırıyor.

Genellikle YouTuber pek çok ismin de içerisinde bulunduğu, üzerinde sürekli binlerce canlı yayın gördüğümüz Twitch platformunu genel olarak oyun izlemek isteyenler kullanıyor. Twitch içerisinde sürekli yeni değişimler gerçekleştirilerek platformun daha iyi bir seviyeye gelmesi bekleniyor.

Alınan yeni bir karar ile birlikte Twitch canlı yayın tarafında 25 kadar çalışanın işten çıkarıldığı ortaya çıktı. Bu kararın altında yatan sebep tam olarak bilinmiyor ve aslına bakarsanız bu işten çıkarma kararı enteresan gözüküyor. Çünkü Twitch yıl içerisinde büyük bir büyüme planını içerisinde bulunduruyor ve bu plan dahilinde çok sayıda çalışanı işe alacağı tahmin ediliyor.

Sızıntılara göre Twitch yıl içerisinde platformu %30 genişletecek. Yeni projelerin peşinde olan ekip daha fazla başarıya odaklanmış durumda. Twitch ekibinden çıkarılan isimlerin arasında zaman zaman medyada da yer bulan bazı ünlü Twitch yöneticileri bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise topluluktan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Justin Wong. Ünlü isim artık Twitch kadrosunda değil.

Twitch’in büyüme planı içerisinde tam olarak hangi alanlara nasıl müdahale edeceği şimdilik belirsizliğini koruyor.