Yeni Başlayanların Yararlanabileceği Twitch Ekipmanları

Bu içeriğimizde Twitch üzerinden yayıncılığa başlamaya heveslenen kişiler için yararlanabilecekleri Twitch ekipmanlarından bahsedeceğiz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Özellikle son yıllarda büyük bir trend haline gelen dijital yayıncılık, son yıllarda çok sayıda içerik üreticisine ve seyirciye ulaştı. Bunlar arasında en dikkat çeken ise Twitch oldu. Artık çok sayıda Twitch yayıncısı ve izleyicisi bulunmakta olup, Twitch platformuna hala katılmayıp girmeyi düşünen de pek çok kişi bulunuyor. Peki Twitch üzerinde yayıncı olabilmek için hangi ekipmanlar kullanılabilir?

Yayıncılık hususunda tercih edilebilecek olan ekipmanların kullanıcının bütçesine göre değişiklik gösterdiğinin altını çizelim. Bu noktada kaliteli bir yayın için en azından başlangıç seviyesi bazı donanımlara değinmek istiyoruz;

Kaliteli bir modem ve internet

İyi bir Twitch yayıncısı olabilmek için internet bağlantınızın kaliteli olması ve internet bağlantınızın gücünü iyi bir şekilde yansıtabilecek kadar iyi olan modeme sahip olmanız gerekiyor. İnternet bağlantınız eğer iyi değilse ve modeminiz de kötüyse ilk olarak bu sorunu gidermenizi, internet yönünden hazır hale gelmenizi öneririz.

İyi bir bilgisayar

Twitch yayıncısı olabilmek için kaliteli bir bilgisayara sahip olabilmek önemlidir. Eski bir bilgisayar sürekli kasacağı için hevesinizi kursağınızda bırakabilir. Günümüzde bilgisayar fiyatlarının dolar kuru ve vergilendirmeler sebebiyle çok pahalı olduğu da aşikar. Bu nedenle Twitch yayıncısı olmak isteyen birini belki de en çok zorlayacak olan maddenin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Monitör

İyi bir monitör Twitch yayıncılığı için gereken aygıtlardandır. Bizim bu hususta tavsiye edebileceğimiz monitörler yüksek tazeleme hızı sunmakta olan 1 ms tepki süresine sahip monitörlerdir. Fiyat performans hususunda gereken araştırmayı yaparak kendinize iyi bir oyuncu monitörü edinmelisiniz.

Webcam

Yayıncılık için en önemli aygıtlardan biri webcam olup, görüntünüzün kaliteli bir şekilde izleyiciye aktarılması için önemlidir. Bu kapsamda size önerebileceğimiz bir ürün de bulunmaktadır. Logitech C922, bu hususta öne çıkan seçenekler arasındadır. Cihazın Full HD çözünürlük desteği, otomatik odaklama yeteneği , 78 derece görüş açısı imkanı bulunmaktadır.

Mikrofon

Elbette yayıncılık için karşı tarafa sesinizi iyi bir şekilde iletebilecek olan mikrofon gerekmektedir. Bu hususta USB-C bağlantılı, dahili pop filtreye sahip olan, ekoyu önleyen , sıfır gecikmeli bir mikrofon tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın