Twitter’da Anket Açma Yöntemi

Twitter platformunda anket oluşturabilir, takipçilerinizin görüşlerini alabilirsiniz. Bunun nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatıyoruz.

Twitter’da anket paylaşmak son derece basittir. Bir iki dakika içerisinde yapabilirsiniz. İlk olarak Twitter’a giriş yapalım ve ana sayfayı açalım.

Neler Oluyor? kutucuğuna bir kez tıklayalım. Çıkan dört seçenekten soldan sağa; Resim paylaşma butonu, GIF paylaşma butonu, anket açma butonu, konum paylaşma butonua şeklinde sıralanmaktadır. Anket açma simgesinin üzerine dokunuyoruz.

Seçenek 1 ve Seçenek 2 çıkıyor. Daha fazla seçenek eklemek istiyorsak Seçenek Ekle bağlantısına tıklıyoruz. Seçeneklerdeki boşlukları dolduruyoruz. Soru sor baloncuğuna da sorumuzu yazıyoruz.

Şimdi de anketimizin ne kadar süreceğini belirleyelim. Normalde anket süresi 1 gün ancak siz bunu değiştirerek 7 güne kadar çıkarabilirsiniz. Bunun için Anket Süresi: 1 Gün yazısındaki 1 Gün bağlantısının üzerine tıklayın. Gün seçimini yapın.

Son olarak Tweetle butonuna tıklayarak anketi paylaşabilirsiniz.

Anketin seçenekleri işaretlenmiyor sebebi nedir?

Anketi paylaşan kişi oylayamaz bu gayet doğaldır. Farklı bir hesaptan girip baktığınızda anketinizin düzgün bir şekilde paylaşıldığını göreceksiniz.