Uber Mesajlaşma Özelliğini Kazanıyor

Ulaşım ile teknolojinin birleştiği sistem olarak tanıdığımız ve çok kısa bir süre içerisinde kullanım oranını çok yükseklere taşımasıyla gündemimize giren Uber, uygulamanın güvenliğini sağlamak ve iletişimi kolaylaştırmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Daha önce birçok kez yaşanan güvenlik sorunundan mı yoksa uygulamanın etkileşimli bir uygulama haline gelmesi için mi bilinmez ama bugün itibariyle yapılan duyuruyla beraber Uber’in mesajlaşma hizmetinin de devreye gireceği açıklandı. Yeni sistemin detayları konusunda ise merak edilen tüm soruları yanıtlayacak açıklamalarda yayınlandı. Hemen sistemin ne işe yarayacağı konusunda bilgiler verelim.

Uber Mesajlaşma Uygulaması Sunacak

Yayınlanan yeni güncelleme sonrasında Uber’in mesajlaşma uygulaması sunacağı da görülüyor. Buna göre bir sürücü ile iletişime geçtikten sonra, sürücüyle yeniden iletişime geçmek için uygulama dışına çıkmanıza hiç gerek kalmayacak. Bunun yerine sadece uygulama içerisine eklenen mesajlaşma servisini kullanmanız yeterli olacak. Bu servisi WhatsApp servisine benzetmekte mümkün. Kullanıcılar anlık olarak mesaj gönderimi yapabilecek. Kullanıcılar mesaj göndermek için yeni mesaj bölümünü doğrudan kullanabilecek.

Uber

Buradan sorulan sorular sürücüye anında iletilecek. Sürücünün direksiyon başında olabileceği düşünülerek uygulamadan gelen mesajlarında anında okunması sağlanacak. Sesli olarak mesajlar sürücüye iletilebilecek. Bunun yanı sıra sürücülerinde yine sesli bir mesaj yazmalarının mümkün olduğunu da belirtelim. Uygulamayı WhatsApp uygulamasına benzetmemizin nedenlerinden birisi de tüm bu mesajlaşmaların göründü onayına sahip olması. Uber uygulaması içerisinden kullanılacak olan mesajlaşma servisiyle sorulan bir soru okunduğu zaman onay alacak. Görüldü onayı hem sürücü hem de kullanıcıya gösterilecek.

Uber uygulamasının bir yandan daha güvenli bir yandan da daha işlevsel hale getirilmesini sağlayacak olan yeni güncellemenin sonrasında, şimdilik gelen yenilik mesajlaşma servisi. Fakat mesajlaşma servisinin de yanında uygulamaya ilerleyen dönemlerde eklenecek birçok eklenti olduğu da belirtiliyor. Tüm bu eklentiler için bir sonraki güncellemeyi beklemek gerekiyor. Fakat son yıllarda yaşanan güvenlik sorunu Uber uygulaması için bir dönüm noktası olmuşa benziyor. En azından atılan adımlarda bu durumu net bir şekilde görebiliyoruz. Bakalım bundan sonraki süreçte nasıl yenilikler göreceğiz.

Cevap bırakın