Ultimate Ears Profesyoneller İçin Özel Kulaklık Geliştirdi

Kaliteli bir ses ekipmanına ihtiyacı olanlar için Ultimate Ears markasından önemli bir müjde var. Ultimate Ears, müzik kalitesini doruklarına kadar yaşatabilecek Ultimate Ears Live isimli akıllı kulaklığını tanıttı.

Bu kulaklığın en belirgin özelliği diğer modellere göre daha güçlü bir ses kalitesine sahip olması. Ses teknolojisi ile ilgili dijital ürünler aslında diğer teknolojik dijital ürünlere göre biraz daha geriden geliyor. Mesela şu an piyasada sıfır olarak satılan çoğu ses kartı en az 5 yıllık bir geçmişe sahip. Bu bile vaziyeti gösteriyor. Bunun birinci nedeni normal bir müzik dinleyicisinin veya oyuncunun sesleri belli bir aşamadan sonra pek ayırt edememesi. Fakat bu aletleri profesyoneller kullancağı zaman iş değişiyor.

İşte Ultimate Ears Live, profesyoneller için özel olarak hazırlanmış bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. Her bir kulaklıkta 8 hoparlör desteği sunan cihazda aynı zamanda en iyi ses deneyimi için  6 mm çapında neodimyum hoparlör bulunuyor. 5 Hz-22 Khz frekans aralığındaki model, sahne performansı sergileyen sanatçıların bile rahatlıkla kullanabileceği türden.

Profesyoneller için üretilmesine rağmen elbette normal kullanıcılar tarafından da kullanılabilir. Eğer müzik kulağınız çok iyiyse aradaki farkı gerçekten de anlayacaksınız. Fakat elbette böyle bir ürünün çok pahalı olacağını düşünüyoruz. Fiyatı ve Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı henüz belirsizliğini koruyor.