Vivo X23 Star Edition’ın Özellikleri Gerçekleştirilen Resmi Tanıtımla Belli Oldu

Vivo, yeni X23 Star Edition akıllı telefonunun tanıtımını gerçekleştirdi ve böylece cihazın sahip olduğu nitelikler resmi olarak ortaya çıkmış oldu. 

Vivo X23 Star Edition akıllı telefonunun en belirgin özelliği Vivo X20 Plus UD akıllı telefonunda yer alan ekrandan parmak izi sensörünü orta segmente de getiriyor olması.

Telefonda 6.41 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran yer alıyor. Bu ekran boyutununun rakiplerine nazaran biraz daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Üründe işlemci olarak ise orta segmentin önemli işlemcilerinden biri olan Snapdragon 970 bulunuyor. Aynı zamanda Adreno 615 GPU ile çalışan cihazda çift sim kart desteği yer alıyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda ise 13 Mp + 12 Mp olmak üzere çift arka kameraya sahip olduğunu, ön yüzünde ise f / 2.0 diyafram açıklığına sahip 12 Megapiksellik kamera bulunduğunu görüyoruz. Telefon işletim sistemi olarak Android Oreo 8.1’i kullanıyor. İlerleyen süreçte Android Pie güncellemesinden de yararlanması bekleniyor.

Vivo X23 Star Edition modeli 8 GB RAM  ve 128 GB dahili depolama alanına sahip. Genellikle RAM ve depolama alanı hususunda kullanıcıya seçenekler sunulduğunu biliyoruz ancak Vivo, X23 Star Edition modelini tek sürüm olarak piyasaya sürmeyi uygun görmüş.

Telefonun fiyatına dair henüz bir bilgi verilmediğinin altını çizmek gerekiyor.