Vivo Y85 Çentikli Tasarımı ve Snapdragon İşlemcisiyle Raflarda Olacak

İlk olarak Apple’ın ortaya çıkardığı iddia edilen çentikli tasarımı artık pek çok teknoloji şirketi daha kullanıyor. Huawei gibi markalardan sonra Vivo da yeni telefonunu çentikli tasarımlı çıkaracak.

Çentikli ekranı ile raflarda olması beklenen Vivo Y85, böylece ekran tasarımı anlamında şimdiden eleştiri alabilir. Çünkü son zamanlarda teknoloji severler çentikli tasarımlı ekran kullanan şirketleri Apple şirketinin çakması olmakla suçluyor.

Y85 akıllı telefonunun neredeyse tüm özellikleri de belli oldu. En dikkat çekici yanı ise Snapdragon 450 işlemci ile çıkacak olması. Aynı zamanda 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile gelecek olan akıllı telefon, 6.26 inç büyüklüğünde devasa bir ekrana sahip olacak. Bu ekran 19:9 orantıya sahip olacak. Çözünürlüğünün ne olacağına dair kesin bir bilgi yok.

Cihazda 16 MP bir adet ön kamera ve iki adet 2 MP + 13 MP arka kamera bulunuyor. Telefonun selfie kamerasının oldukça başarılı olduğuna yönelik sızıntılar bulunuyor. Telefon oldukça ince. 7.89 mm kalınlığı bulunuyor. Android Oreo 8.1 işletim sistemi ile piyasaya sürülecek.

Cihaz ilk olarak Çin’de, ardından Hindistan’da ve daha sonra diğer ülkelerin pazarlarında satışa çıkacak.  Fiyatı ile ilgili olarak henüz dikkate alınacak derecede bir bilgi yok.