Vivo Y81 Akıllı Telefonu Resmen Satışa Çıktı

Vivo, yeni çentikli tasarıma sahip akıllı telefonu Y81’i satışa sundu. İşte habere ilişkin detaylar…

Akıllı telefon dünyasının yükselen markalarından Vivo, çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Teknoloji şirketi şimdi de Y81 isimli yeni bir modelle karşımıza çıkıyor. Vivo, diğer popüler markalara nazaran çok daha az tanınıyor ve bunun bir dezavantaj olduğunun farkında. Bu yüzden fiyat performans ürünleri sunması gerekiyor. Aksi taktirde pazarda yeterli şansı bulabilmesi oldukça zor gözüküyor. İşte bunun bilincinde olan Vivo, Y81 modelinde de bu kurala sadık kalıyor.

Vivo Y81, çentikli ve güçlü bir tasarıma sahip olmasına rağmen oldukça uygun bir fiyattan satışa sunuldu. Telefonun özellikleri, fiyatına nazaran oldukça iddialı. Vivo Y81 modelinde 6.22 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran yer alıyor. Helio P200 yonga setiyle gelen model,32 GB dahili depolama kapasitesine ve 3 GB RAM’e sahip.  Modelin arka ve ön kısmında birer kamera bulunuyor. Arka taraftaki kamera 2.2 diyafram açıklığına sahip ve 13 Megapiksel görüntü kalitesi sunuyor. Ön taraftaki selfie kamerası ise 2.2 diyafram açıklığında ve 5 MP.

3260 mAh batarya yer alan Y81 modelinde yazılım olarak ise Android işletim sistemi ve Funtouch OS 4.0 arayüz bulunuyor. Cihazda yer alan işletim sistemi sürümü ise Android 8.1 Oreo olup ilerleyen süreçte Android Pie güncellemesinden de yararlanması bekleniyor.

Geldik Vivo Y81’in fiyatına. Cihaz 182 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda ve ilk olarak Hindistan pazarında satılmaya başlandı. Yakın bir tarihte Türkiye’ye de gelmesi beklenmekte.