Vivo Y53i Akıllı Telefonu Uygun Fiyatıyla Raflarda Yerini Alıyor

Yeni Vivo Y53i akıllı telefon modeli, kullanıcılar için oldukça kaliteli bir deneyim sunacak. Vivo Y53i, ilk olarak Hindistan pazarında satışa sunulacak. 

Akıllı telefon alanında popüler markalara daha fazla ilgi gösteriliyor. Fakat son zamanlarda bu durumda önemli değişiklikler görüyoruz. Artık çok popüler olmayan markalara da fiyat performans ürünleri sunabiliyorlarsa ilgi gösteriliyor.

Vivo Y53i, 5 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüğünde bir akıllı telefon modeli olarak karşımıza çıkıyor. Snapdragon 425 yonga seti içeren bu model, Funtouch OS 3.0 kullanıcı arayüzü ile birlikte Android Marshmallow işletim sistemini sunuyor. Bu sürüm Android’in en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri fakat artık biraz eskidiğini söyleyebiliriz. Günümüzde Oreo işletim sistemi yaygınlaşmaya başladı. Bu yüzden telefon yazılım olarak kullanıcıları memnun etmeyecek gibi gözüküyor.

Cihaz 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı sunmakla birlikte 256 GB’a kadar MicroSD kart destekliyor. Vivo Y53i, 2500 mAh bataryaya sahip ve fiyatına göre oldukça güçlü bir ürün olarak  karşımıza çıkıyor.

Ürün çok yakında Hindistan pazarında satışa sunulacak. Sadece 490 TL değerinde olan bu telefon Türkiye’de satıldığı taktirde bu fiyata alınabilecek en uygun akıllı telefon modellerinden biri olacak.  Modele büyük bir ilginin gösterilmesi bekleniyor.