Vivo Z1i Akıllı Telefonunun Özellikleri Sızdırıldı

Vivo, yeni Z1i akıllı telefonuyla iddialı geliyor. Cihaz orta segment için güçlü özelliklere sahip bir alternatif olacak.

Her ne kadar rakiplerinin popülerliğine nazaran biraz daha mütevazi durumda olsada Vivo markası, yükselmeye devam ediyor. Vivo şimdi de akıllı telefon pazarı için Z1i modelini sunarak bu yükselişini devam ettirmek istiyor. Z1i, genel olarak güçlü özelliklere sahip bir akıllı telefon modeli olacak.

Z1i ile ilgili ortaya çıkan ilk sızıntılara göre cihazda 6.26 inç büyüklüğünde 2280x1080p çözünürlüğünde ekran yer alacak. Snapdragon 636 işlemci birimiyle gelecek olan telefon, 3180 mAh bataryası ile geniş ekranını besleyecek. Cihazda 4 GB RAM yer alacak.

149 Gram ağırlığındaki cihaz 13 Megapiksel ve 2 Megapiksel olmak üzere çift arka kameraya sahip.  Ön kamera çözünürlüğünün ise daha yüksek olması dikkat çekiyor. Ürünün ön yüzünde bir adet kamera yer alıyor ve tam 16 MP çözünürlük sunuyor. Elbette diyafram, flaş desteği gibi diğer özelliklerin de kamera açısından oldukça önemli olduğunu, kameranın sadece Megapiksel değeri ile ölçülmeyeceğini ifade etmeliyiz ancak şu an için Megapiksel haricinde herhangi bir bilginin bulunmadığının altını çizelim.

Ürünün fiyatı da sızdırıldı

Vivo Z1i akıllı telefonunun fiyatının 300 Dolar seviyesinde olacağı sızdırıldı. Şimdi gözler Vivo tarafından yapılması beklenen açıklamaya çevrildi.