WhatsApp Toplu Mesaj Listesini Kullanma Yöntemi

Yeni yazımızda WhatsApp uygulamasında toplu mesaj listesinin nasıl kullanıldığına değiniyoruz. İşte detaylar…

Toplu mesaj özelllikle ülkemizde epey yaygın olarak kullanılıyor. İnsanlar genellikle Cuma mesajları veya bayram mesajları için sıklıkla toplu mesaj özelliğine ihtiyaç duyuyor.

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta toplu mesaj listesini ayarlayabilme imkanına sahipsiniz. Bu özellik aynı mesajı birden fazla kişiye aynı anda gönderebilmenize imkan tanımaktadır. Peki nasıl kullanılır?

WhatsApp Toplu Mesaj Listesi Oluşturma Yöntemi:

İlk olarak WhatsApp uygulamanızı açın ve Sohbetler ekranına gelip Sohbetler ekranının üstündeki Toplu Mesaj Listesi tuşuna dokunun ve açılan ekranın aşağısında bulunan Yeni Liste seçeneğine dokunun. Kişi isimlerini yazın veya + tuşuna dokunarak kişi listenizden kişileri seçin ve Oluştur butonuna dokunarak toplu mesaj listesini tamamlayın.

Toplu mesaj listesi oluşturup mesaj gönderdikten sonra mesajınız listedeki telefon rehberinde kayıtlı olan herkese gönderilecektir ve alıcılar bu mesaja cevap attıklarında tıpkı diğer mesajlar gibi sohbet ekranınıza bildirim olarak gelecektir.

Toplu Mesaj Listesini Düzenleme Yöntemi

Toplu mesaj düzenlemek için ise toplu mesaj listelerini açıp düzenlemek istediğiniz listedeki (i) tuşuna dokunun ve açılan bilgi ekranında Toplu Mesaj Listesinin ismini değiştirebilir, listeyi düzenleyebilir ve listeden kişi çıkarıp ekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın