WhatsApp Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemi

WhatsApp silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün mü? Yeni içeriğimizde bu konuda bilgiler vermekteyiz.

Dünya çapında çok yaygın bir şekilde kullanılan WhatsApp uygulaması, bu yılın başlarında yeni gizlilik politikası sebebiyle eleştirilerin odak noktası olsada hala popülerliğinden bir şey kaybetmiş değil.

WhatsApp üzerinde fotoğraf paylaşımı yapılması son derece yaygın bir eylem olup, pek çok kullanıcı platform üzerinden silinen fotoğrafların geri getirilip getirilemeyeceğini merak ediyor. Gönderdiğiniz veya aldığınız bir mesajı yanlışlıkla sildiğiniz zaman onu geri getirebilme gibi bir şansınız bulunuyor.

Silinen fotoğraflar bazı durumlarda kurtarılabilmektedir. Şimdi bununla ilgili Android cihazlara özgü bir özellikten bahsedeceğiz; WhatsApp üzerinde gönderilen tüm fotoğraflar varsayılan olarak WhatsApp klasöründe saklanmakta olup, bu sebeple fotoğrafları sohbetten silseniz dahi WhatsApp klasöründen silinmez. Bu klasöre ulaşabilmek için dosya yöneticisi uygulamasını kullanmak gerekmekte olup, Play Store üzerindeki güvenli dosya yöneticilerini de kullanabilirsiniz.

Silinen bir fotoğrafı kurtarabilmek için Depolama > WhatsApp > Media > WhatsApp İmages adımlarını izleyiniz. Silinen fotoğraflarınızı burada bulabilirsiniz.

Eğer işe yaramazsa Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği bölümüne gidiniz. WhatsApp’ta son yedeklemenizin ne zaman gerçekleştiği ve verilerinizin ne sıklıkla yedeklemek üzere ayarladığınız gibi bilgiler çıkacak olup, fotoğrafları kaldırabilmek için WhatsApp’ı kaldırarak yeniden yükleyiniz. Yedekten geri yükle seçeneğini kullanarak tüm mesajlarınızı, videolarınızı ve resimlerinizi geri yükleyebiliyorsunuz.

Sohbeti dışa aktarma yöntemini de kullanabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Geçmişi > Sohbeti Aktar adımlarını takip ediniz. Sonrasında resimleri hangi sohbetten sildiyseniz o kullanıcının WhatsApp hesabına girmelisiniz. Burada çıkan Medyayı Dahil Et seçeneğine tıklayarak tüm verilere ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın