Bir WhatsApp Hesabı Birden Fazla Cihazda Kullanılabilecek!

Bundan sonra bir WhatsApp hesabını birden fazla cihazda aynı anda kullanmak mümkün olacak. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, uzun süredir bir hayli popüler bir platform ve her geçen gün yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.


WhatsApp şu ana kadar yalnızca bir mobil cihaz üzerinde aktif olarak kullanılabilmekteydi ancak bundan sonra birden fazla cihazda da kullanılabilmesi mümkün olacak.


Son bilgilere göre WhatsApp ekibi yakında iPad sürüm için geliştirilen versiyonunu piyasaya sürecek ve böylece birden fazla cihazda kullanım özelliği yavaş yavaş kullanılmaya başlanacak. Özellik şu an için iOS’ta öncelikli olarak kendisini gösteriyor yani WhatsApp ekibinin ilk hedefi iOS yazılımı bulunan cihazlar gibi gözükmekte.


Artık WhatsApp hesabını kullanıcılar iki farklı cihaz üzerinde aynı ayda kullanabilecekler. Bu durum bir tablet ve bir telefon kullanımı esnasında söz konusu olacak yani hem tableti hem telefonu olanların işine yarayacağını söyleyebiliriz.


WhatsApp için birden fazla cihazda kullanılabilme desteği aslına bakarsanız tartışılan bir husustu ve hala tartışmalar devam etmekte.

Bunun nedeni de WhatsApp’ın birden fazla cihazda kullanımının söz konusu olması halinde bazı güvenlik zafiyetlerinin oluşabileceği görüşü.

Cevap bırakın