WhatsApp Rehberini Gmail’e Aktarma Yöntemi

Yeni yazımızda WhatsApp rehberinin nasıl Gmail hesabına aktarılabileceği konusuna değiniyoruz. İşte ayrıntılar…

Ünlü mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, kullanıcılara aktarımlarla ilgili pek çok imkan tanımakta. Bunlardan biri de WhatsApp kişilerinin Gmail’e aktarılması hususu. Bu yazımızda WhatsApp kişilerinin Gmail platformuna nasıl aktarılabileceğine değindik.

Yapılması gereken şey WhatsApp kişilerini CSV formatında kaydederek Gmail üzerine aktarmaktır. Bunun için WhatsApp varsayılan olarak telefon kişilerinizle senkronize edilmektedir fakat WhatsApp kişilerini doğrudan dışa aktarmak adına öze bir uygulama kullanmanız gerekecektir. Söz konusu uygulamayı Play Store aracılığıyla indirebilirsiniz. Önerebileceğimiz uygulama Export Contacts for WhatsApp olup, yazılımı indirdikten sonra açın ve gerekli izinleri vererek uygulamanın ana bölümüne girin . Export Contacts For WhatsApp siz gerekli izni verdikten sonra kişilerinizi otomatik olarak tarayıp filtreleyecektir. WhatsApp kişilerini CSV formatında kaydetmek için ise yapmanız gereken şey uygulama içerisinden Export Contacts butonuna dokunmaktır. Ancak Export Contacts for WhatsApp uygulamasının ücretsiz sürümünde yalnızca 100 kişiye kadar dışarı çıkarma imkanı sunulmuş olduğunu belirtelim. Dolayısıyla daha fazla kişiyi bir anda dışarıya aktarmak istiyorsanız o halde uygulamanın ekranında “You can only Export up to 100 Contacts for Free. To Export more, please Purchase full Version!..” uyarısı belirecektir. Seçimleri yaptıktan sonra Export butonuna tıklayarak kaydetme işlemini sonlandırmış olursunuz.

Kaydetmiş olduğunuz CSV formatındaki dışarıya aktardığınız kişileriniz dosyasını Gmail’e aktarmak için de Gmail’i açıp sağ üst kısımda yer alan porfil fotoğrafınızın sol kısmında bulunan butonun üzerine tıklayın ve açılan bölümden Kişiler yazısının üzerine tıklayıp açılan sayfada Kişileri İçe Aktar komutunu verin. Sonrasında da Dosya Seç butonuna tıklayıp oluşturmuş olduğunuz CSV formatındaki dosyanın seçimini yapın ve biraz bekleyin . Böylece artık WhatsApp kişileriniz Gmail hesabınıza aktarılmış olacaktır.

Cevap bırakın