WhatsApp Web QR Kod Çalışmama Sorunu Çözüm Yöntemi

Bu içeriğimizde WhatsApp Web’te QR Kod çalışmama problemini nasıl çözebileceğiniz ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın mobil yazılımı bulunduğu gibi aynı zamanda internet tarayıcıları üzerinden kullanmak üzere web sürümü de bulunmaktadır.

WhatsApp Web sistemi QR kod ile çalışmakta olup, telefon ile tarayıcı arasında QR kod aracılığıyla bağlantı kurulmaktadır. Kullanıcının tüm sohbet geçmişi de bilgisayarlara aktarılmaktadır ancak bazı durumlarda QR kodu hata vermekte olup düzgün çalışmaz.

WhatsApp QR kodunun yüklenmemesi, yüklense bile telefonunuzda taranmaması, taransa bile Tamam , Anladım düğmesine tıklayamamanız gibi pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz e bu sorunlar WhatsApp Web kullanımı sırasında yaygın olarak meydana gelmektedir.

Eğer Web Qr kodu çalışmamaktaysa ve QR kodu bilgisayarınızda yüklü durumdaysa sorun telefonunuzun internete bağlı olmamasından kaynaklanmakta olup, genelde internet bağlantısı sıklıkla giden bilgisayarlarda bu problem meydana gelmektedir. Eğer QR kodu okutma sırasında hata alıyorsanız ilk olarak internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.

Eğer internetinizde sorun bulunmadığından eminseniz ve QR kod çalışmıyorsa telefonunuzu bir kez yeniden başlatıp tekrar deneyiniz ve düzelmediği taktirde WhatsApp hesabınızın bağlı olduğu diğer Web oturumları varsa bunlardan tamamen çıkış yapın ve aynı anda birden fazla tarayıcıda WhatsApp kullanmayın.

Bazen ön bellek temizliği yapmak da işe yarayabilmekte olup cihazınızın ön belleğinde bulunan geçici dosyalar WhatsApp’ın kararlı çalışmasını engelleyebilmektedir. Önbellek temizliği yapabilmek için telefonunuzdan Ayarlar bölümüne, oradan da Uygulamalar bölümüne girin ve WhatsApp’ı bulup üzerine dokunun. Ardından Depolamaya girip Önbelleği Temizle seçeneğinin üzerine dokunun.

Eğer hala sorun yaşıyorsanız farklı internet tarayıcıları kullanarak tekrar denemenizi öneririz. Özellikle güncel versiyona sahip popüler tarayıcılar ile denemeniz isabetli olacaktır.

Cevap bırakın