WhatsApp Fotoğraf Paylaşma Sorunu Çözümü

WhatsApp uygulamasında bir kişiye fotoğraf gönderdiğiniz sırada hata alıyorsanız bu adımları uygulayın. Büyük olasılıkla sorununuzu çözeceksiniz.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta fotoğraf gönderimi konusunda kullanıcılar bazen sorun yaşayabiliyor. Bir kişiye fotoğraf gönderememenizin temel sebebinin depolama ile ilgili olduğunu belirtelim. Eğer kişinin cihazında yeterli depolama alanı yoksa yalnızca fotoğraf alımı değil gönderimi de yapamaz.

Eğer karşı taraftan fotoğraf alabiliyorsanız, yalnızca siz fotoğraf gönderemiyorsanız o halde durum biraz daha farklı. İlk olarak dosya yöneticisini açın ve göndermiş olduğunuz fotoğrafların Send yani Gönderilenler klasörüne düşüp düşmediğine bir bakın.

Uygulama izinlerini de kontrol etmeniz fayda sağlayabilir. Bunun için Ayarlar > Uygulama İzinleri’ni açın ve WhatsApp izinlerinde herhangi bir kısıtlama bulunup bulunmadığını kontrol edin.

Genel itibariyle makalemizde üç önemli çözümden bahsettik; Bunların birincisi depolama alanını kontrol etmek idi. İkincisi Gönderilenler klasörünü kontrol etmek, eğer yoksa oluşturmak idi. Üçüncüsü de uygulama izinlerini WhatsApp’ın galeriye ulaşabileceği şekilde ayarlamak idi.

Bazen de sorun kendiliğinden çözülebiliyor ancak bu düşük bir ihtimal. O yüzden siz yine de yukarıda bahsettiğimiz üç yöntemi de uygulayın.

Cevap bırakın