Android 2019 En İyi Mesajlaşma Yazılımları

En popüler işletim sistemlerinden Android yazılımında 2019 yılının en iyi mesajlaşma uygulamalarına değiniyoruz. İşte detaylar…

2019 yılının artık sonuna geldik. Peki yıl boyunca Android platformunda en iyi mesajlaşma uygulamaları olarak hangileri ön plana çıktı dersiniz? Gelin bir bakalım:

WhatsApp

Kuşkusuz ki WhatsApp uygulaması mesajlaşma araçları arasında en fazla göze çarpan, en çok dikkat çeken uygulama oldu. Dünya üzerindeki en yaygın online mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, 2019 yılında da en çok konuşulan uygulamalardan biri oldu. Yeni güncellemeler aldı ve kendisini iyice geliştirdi.

Messenger

Facebook şirketinin sahip olduğu bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Messenger da yılın en iyi online mesajlaşma uygulamalarından biri olarak gösterilebilir. Facebook sosyal medya uygulamasının yan uygulaması olan Messenger aracılığıyla sorunsuz bir şekilde mesajlaşabiliyorsunuz.

Telegram

Özellikle güvenli ve gizliliğe saygılı bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak lanse edilen Telegram, en zayıf mobil bağlantılarda dahi çalışabilmesiyle, 200 kişiye kadar destek veren gruplar oluşturabilme imkanı sağlamasıyla değerlendirilebilecek olan mesajlaşma uygulamalarından biri.

Skype

Microsoft tarafından oluşturulan Skype uygulaması, iş dünyasının en çok tercih edilen uygulamalarından biri olup, görüntülü görüşmeler için de sıklıkla kullanılıyor. Günümüzde hem mobil hem PC sürümü bir hayli yaygın olan Skype, 2019 yılının en iyi mesajlaşma uygulamalarından biri.

BiP Messenger

Toplam 10 milyondan fazla kez indirilen BiP Messenger, 10 kişiye kadar HD görüntülü konuşma desteği sunuyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve bu noktada önemli bir mesajlaşma uygulaması olan BiP Messenger, her geçen gün daha fazla büyümesiyle dikkat çekiyor. Mevcut haliyle dahi Android işletim sistemindeki yaygın mesajlaşma uygulamalarından biri olduğu söylenebilir.

Snapchat

Özellikle genç kesim tarafından büyük bir ilgiyle kullanılan Snapchat uygulaması farklı tarzıyla diğer uygulamalarından ayrılmakta. Kuşkusuz ki 2019 yılında en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak gösterilebilir.

Snapchat

Line

Japonya merkezli mobil mesajlaşma uygulaması Line Corparation tarafından geliştirilen Line, sesli arama ve grup sohbeti sunan kaliteli uygulamalardan biri. Ücretsiz bir şekilde kullanılabilen Line üzerinde metin mesajlaşmalarının yanında sesli iletişim de kurabiliyorsunuz.

Discord

Daha çok video oyun toplulukları tarafından tasarlanan Discord uygulaması sahip olduğu fonksiyonlarla alanının en kaliteli yazılımlarından biri olup dünya genelinde bir hayli yaygındır. Platform üzerinde gerek metin mesajlaşlarıyla gerekse sesli iletişimle kolayca derdinizi anlatabilir , takımınızla iletişim kurabilirsiniz.

Hongouts

Teknoloji kategorisinde pek çok alanda varlığını gösteren Google, Hangouts ile mesajlaşma ve görüntülü mesajlaşma uygulamasını sunmuştu. Bu uygulama Google Voice servisinin geleceği olarak tasarlandı ve önümüzdeki süreçte Google tarafından daha da üstüne düşülerek daha da iddialı bir konuma gelebilir.

Cevap bırakın