WhatsApp’ı Çökertebilen Tehlikeli Mesaja Dikkat!

WhatsApp üzerinde yeni bir tehlike ortaya çıktı. Kötü niyetli kişiler WhatsApp üzerinden bir metin yolluyor ve metnin içerisinde zararlı bir kod bulunuyor. Kodu çalıştırdığınız anda da uygulamanız çöküyor. 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal mesajlaşma platformu WhatsApp’ta zaman zaman bazı tehlikeler ortaya çıkıyor.  Her ne kadar geliştirici tarafından bu sorunları gidermeye yönelik güncellemeler yayınlansada bazen bazı şeyler gözden kaçabiliyor. Şimdi de yeni bir mesaj skandalı ile kullanıcıların güvenliği tehlikeye girdi.

WhatsApp üzerinden eğer aşağıdaki gibi bir mesaj alırsanız muhakkak durumu WhatsApp ekibinden haberdar edip metinde  söylenen şeyi de yapmamalısınız.

Bu yukarıda ifade edilen siyah ifadeye dokunduğunuz zaman uygulamanız ilginç bir şekilde çöküyor. Bu metinde de kullanıcıyı aldatmak amacıyla bir ifade söylenip adeta insanların merak derecesi dest edilmiş. Merak edip dokunanlar da bir açık nedeniyle uygulamalarının çökmesiyle karşı karşıya kalıyor.

Siyah kısımda özel bir kod kullanıldığı düşünülüyor. Bu kod sizin komut vermenizle birlikte harekete geçiyor ve birden ağır yük içerisinde kalan WhatsApp çöküyor.

Açığın sadece Android akıllı telefonlarda bulunduğu iddia ediliyor. WhatsApp yetkililerinden konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor.