WhatsApp Bildirim Gelmeme Problemi Çözümü (iOS)

Bu içeriğimizde WhatsApp platformunda bildirim ulaşmama probleminin nasıl çözülebileceğine ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte detaylar…

Günümüzün önde gelen mesajlaşma platformlarından biri olarak kabul edilmekte olan WhatsApp uzun yıllardır kullanılıyor. WhatsApp platformu üzerinde bildirim gelmeme problemini çözebilmek için uygulanabilecek adımlar bulunuyor. Bu doğrultuda problem yaşayan iOS kullanıcıları için çözüm metotlarına değiniyoruz.

Bildirim gelmeme sorunu özellikle iPhone kullanıcılarının yaygın olarak karşılaşabildiği sorunlardan biridir. Apple, iPhone cihazların pil ömrünü uzatabilmek için arka planda çalışan uygulamaları agresif bir şekilde idare etmektedir ve sorun genel olarak bundan kaynaklanmaktadır.

Sorunun çözümü için uygulanabilecek olan en basit yöntem WhatsApp uygulamasını kapatmaya zorlamak, kapatarak tekrar açmaktır. Bunun için Uygulama Değiştirici’yi açmanız, sorasında da WhatsApp kartını yukarı kaydırmanız gerekmektedir. Bazı durumlarda hücresel veri ile Wi-Fi bağlantısı arasında geçiş yapmak da sorunun çözümü noktasında işe yarayabilmektedir. Mobil veri kullanıyor iseniz Wi-Fi ağına, Wi-Fi ağında iseniz de mobil veri ağına geçiş yaparak bildirim gelip gelmediğini gözlemleyebilirsiniz. Böylece problemin giderilip giderilmediği noktasında bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp bildirim gelmeme sorununun çözümü için iPhone cihazınızı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz. Yeniden başlatmak hafıza temizliğini sağlamakta olduğundan faydalıdır. Özellikle de bir süredir cihazı yeniden başlatmadıysanız uygulamanızı öneririz.

Arka plan yenilemesi kontrolü

İlk olarak Ayarlar bölümüne girin, oradan Genel menüsünü açıp, Arka Planda Uygulama Yenileme yazısının üzerine dokunun. Ardından WhatsApp aktif durumda değil ise aktif edin. Aktif durumda ise bi işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bildirim ayarlarının kontrolü

WhatsApp bildirim ayarlarının kontrolünü sağlayabilirsiniz. Bunun için anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp içerisinden Ayarlar sayfasını açınız. Ardından mesaj ve grup bildirimleri için Bildirimleri Göster seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer aktif değil ise aktif hale getiriniz. Konuya ilişkin görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Cevap bırakın