WhatsApp’ta Birinin Numarasını Kaydetmeden Mesaj Gönderme İşlemi

WhatsApp kullanıcısı bir numarayı kaydetmeden nasıl mesaj gönderebilir. Yeni içeriğimizde bu konuya detaylarıyla değiniyoruz.


Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ayrı bir yere sahip olan WhatsApp’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor.


WhatsApp’ta normalde bir kişiye mesaj atmanız için onun sizin WhatsApp kişi listenizde ekli olması gerekiyor ancak bazı durumlarda bu gerekmeden de mesaj atabilirsiniz. Bunun için aşağıda bahsedeceğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.


Üçüncül uygulama kullanarak bunu yapabilirsiniz. Bu uygulamalardan biri Click to Chat’tir. Bu uygulamayla mesaj atmak istediğiniz numaraya girin ve mesajınızı yazıp direkt gönderin. Eğer üçüncü taraf uygulama kullanmak istemiyorsanız, internet tarayıcısı aracılığıyla da bunu yapabilirsiniz.


Bahsettiğimiz tarayıcı ile gönderme işlemi için ilk olarak akıllı telefonunuzda bulunan varsayılan tarayıcınızı açıp adres çubuğuna wa.me/mesajgöndermekistediğiniznumarayı yazın. Örneğin wa.me/0550 000 00 00 şeklinde numaranızı yazacaksınız. Ardından altta çıkan butona tıkladığınızda WhatsApp uygulamanızda URL’de girdiğiniz numaraya ilişkin bir sohbet penceresi açılacaktır.


Cevap bırakın