WhatsApp’ta Bir Medya Dosyasını Kalite Kaybı Söz Konusu Olmadan Gönderme Yöntemi

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ta bir fotoğrafı herhangi bir kalite kaybı söz konusu olmadan nasıl gönderebilirsiniz? Gelin yeni içeriğimizde inceleyelim.


WhatsApp esasen bir sohbet uygulaması olmasına karşın medya paylaşımı konusunda da epey yaygın olarak kullanılıyor. Ancak bir fotoğraf gönderirken boyutu otomatik olarak düşürülüyor. Bunun temel sebebi de dosyaların daha hızlı bir şekilde ulaştırılabilmesini sağlamak.

WhatsApp üzerinde gönderi paylaşımı yapıldığında medya kalitesinde önemli oranda düşüşün söz konusu olduğu da bilinmekte. Peki bu kaybı nasıl azaltabiliriz?

Yapmanız gereken şey son derece basit. İk olarak Belge > Diğer Belgelere Göz Atın > Camera yolunu takip edin. Bu yol aracılığıyla bir dosya gönderdiğiniz zaman herhangi bir kalite kaybı olmadan karşı tarafa fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

WhatsApp üzerinde bir gönderim yaptığınızda karşı tarafa ulaştıktan sonra Herkesten Sil komutunu vererek hem WhatsApp sunucusundan hem karşı taraftan silebilirsiniz. Gerçi WhatsApp ekibi her defasında sunucularında medya barındırmadıklarını ifade etmekte ancak tam anlamıyla bir güven ilişkisi kurulamadı.

Cevap bırakın