Windows 10 Cihaz Bilgilerini Öğrenme ve Bilgisayar Adını Değiştirme Yöntemi

Windows 10 işletim sistemine sahip cihazınızın ürün ve cihaz kimliğinin ve bazı donanımsal bilgilerin nasıl kısa yoldan öğrenildiğini, aynı zamanda kişisel bilgisayarın adının nasıl değiştirildiğini anlatıyoruz. Makalemizi inceleyerek tüm bunları çok kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.

İlk olarak Başlat menüsünü açın ve oradan Ayarlar alanına girin. Ayarların ana sayfasında sol menüden Hakkında yazısına tıklayın.

Hakkında yazısına tıkladığınızda Cihaz Özellikleri kısmına gelin. Cihaz Adı yazısındaki kısım bilgisayarınızın şu anki adını ifade eder. İşlemci, takılı RAM de donanımsal bilgiler olup sisteminizin gördüğü RAM ve işlemci bilgilerini anlatır.

Öte yandan yine aynı kısımda cihaz kimliği ve ürün kimliği de detaylı bir biçimde yazmaktadır. Son olarak sisteminizin türü yani Bit değeri ve kalem ve dokunma ile ilgili bilgileri görürsünüz.

Hemen altında bulunan Bu Bilgisayarı Yeniden Adlandır isimli butona tıklayarak da bilgisayarınızın adını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Tıkladıktan sonra kutucuğa bilgisayarınız için yeni bir isim yazın ve Sonraki yazısına tıklayın.

Cihazınızda bu ayarın geçerli olabilmesi için pencerede sizden bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenecektir. Şimdi Yeniden Başlat’a basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın