Word Kullanırken Paragrafın İlk Satırını Girintili Yapma İşlemi

Dünyanın en ünlü ofis yazılımlarından Microsoft Word’da paragrafın ilk satırı nasıl girintili yapılır? Hazırladığımız yeni makalemizde bu konuya detaylarıyla değiniyoruz. 

Microsoft Word kullanımını bilmek özellikle iş hayatı açısından oldukça önem taşıyor. Word’de en çok kullanılan işlemlerden biri de ilk satırı girintili hale getirmek. Bunun için yapılması gereken şey imleci paragrafın başına yerleştirip Sekme tuşuna tıklamak. Ardından paragrafı başlatabilmek amacıyla Enter tuşuna basmanız gerekiyor. İlk satır girintili olacaktır. Öte yandan zaten önceden yazılmış olan bir yazıyı girintili hale getirmek isterseniz de bu mümkün.

Önceden yazılan bir yazıyı girintili yapmak için ilk olarak Sekme’ye tıklayın ve yukarıdaki açıklama doğrultusunda eylem yapın. Sonraki paragrafın başında imlecinizi koyun ve Geri AL tuşuna tıklayıp girin. Her paragraf için aynı işlemi yenileyerek kolayca girilti yapabilirsiniz. 

Eğer sürekli uğraşmak istemiyorsanız, ilk satır girintisinin her zaman aktif halde olmasını istiyorsanız bu da mümkün. Bunun için ilk olarak imleci paragraftaki herhangi bir konuma getirip Giriş sekmesine tıklayın ve Normal stilin üzerine gelip sağ tıklayıp Değiştir komutunu seçin.  Biçimi seçip paragraf seçimi yapın ve Girintiler ve Aralıklık sekmesinde Girintileme altındaki ilk satırın seçimini yapın. Eğer yazı olarak karışık geldiyse aşağıdaki resim size yardımcı olabilir:

Tamam’a tıklayın. Açılan kısımdan bir kez daha Tamam’a tıklayıp işleminizi tamamlayın.