Xiaomi Akıllı Saat Alanında Lider Oldu

Akıllı telefonlardan sonra en büyük yatırım olarak gösterilen akıllı saat teknolojilerinin giderek yaygınlaştığını biliyoruz. Uzunca bir süredir Apple’ın liderliği elinde bulundurduğu akıllı saat alanı ise giyilebilir teknoloji alanında en çok gündeme gelen bölüm olmuştu. Giderek genişleyen sektörün lideri olarak bildiğimiz Apple’ı ise kötü bir sürpriz bekliyor. Öyle ki yapılan haberlere göre Xiaomi, akıllı saat alanında pazarın liderli oldu. Uzun süredir Apple’ın elinde bulundurduğu liderlikte böylelikle Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin oldu. Son paylaşılan sonuçlar Apple’ın artık 3.sıraya gerilediğini gösteriyor. Peki, büyüme oranları ne kadar fazla? Xiaomi nasıl birinci oldu?

Xiaomi Akıllı Saat Zirvesinde

Hem akıllı saatleri hem de akıllı bilekliklerinde ciddi bir çalışma yaptığı belirtilen markanın, bu çalışmanın yanı sıra uygun fiyatlı akıllı saat serileri sunması da bir anda Xiaomi markasının öne çıkmasını da sağlamıştı. Xiaomi markasının uyguladığı stratejinin başarılı olduğu haliyle markanın liderliği de eline aldığı belirtiliyor. Yıl içerisinde satışlarında %15 oranında yükseliş elde eden markanın bu satış yükselmesiyle beraber liderliği eline aldığı görülmüş oldu. Bu artışla beraber markanın Pazar payının %17 oranına kadar yükseldiği açıklandı. %17 oranıyla lider konuma gelen Xiaomi’nin hemen arkasından ise Fitbit markası geliyor. Fitbit se pazarın payının %15.7’sine sahip olarak açıklandı. Apple’ın ise bu durumda üçüncü sıraya kadar gerilediği açıklandı. Apple ise pazarın sadece %13’lük kısmına sahip olarak görüldü.

Xiaomi

Tabii ki bu rakamların tıpkı yeni iPad modellerinde olduğu gibi Apple Watch 3 serisi çıktıktan sonra değişeceği belirtiliyor. Apple Watch 3 modelinin çıkışından sonra iPhone 8 ile ilgili özel bir sistemde sunulacak olursak Apple yeniden liderliği eline alabilir. Bunun için tanıtımları beklemek gerekiyor. Apple’ın hamleler yapacağı ise kesin.

Cevap bırakın