Xiaomi Mi 9X Hakkında Heyecan Verici Gelişme

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Mi 9X’in sahip olduğu özellikler ortaya çıktı. İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Bundan birkaç yıl önce Xiaomi markasının bu kadar büyük bir teknoloji şirketi haline geleceği söylense belki de gülünüp geçilirdi ancak Xiaomi şu an akıllı telefon kategorisinde çok büyük bir marka haline geldi ve Avrupa’da dahi telefonları için kuyruklar oluşturuluyor.

Xiaomi şimdi yeni bir akıllı telefonla daha pazarda kendisini gösteriyor. Telefonun ismi Mi 9X olup genel itibariyle iddialı bir akıllı telefon olduğunu söyleyebiliriz. Cihazda 6.39 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekran bulunmakta olup sekiz çekirdekli Snapdragon 675 yonga setinden güç almakta. Üründe 6 GB RAM + 64 GB depolama alanı bulunmakla beraber 3.300 mAh büyüklüğünde pile sahip olup doğrudan Android Pie işletim sistemiyle piyasaya sürülecek.

Telefon kamera özellikleri bakımından oldukça iddialı olacak. Cihazın arka kısmında 48 MP + 13 MP + 8 MP üçlü kamera bulunuyor. Bu kameralar telefoto, geniş açı ve yüksek çekim kalitesi ile kendisini göstermekte olup ön kısmında da bir adet 32 MP selfie kamerası bulunduğunu belirtelim.

Cihazın fiyatı ve diğer ayrıntılar ile ilgili Xiaomi cephesinden kısa bir süre içerisinde resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın