Xiaomi En Güvenli Şirketlerin Arasına Katıldı

Son zamanlarda adını daha da fazla pazarda duyuran Xiaomi, en güvenli şirketler arasına adını yazdırdı. İşte habere ilişkin detaylar…

Çin merkezli teknoloji şirketlerine karşı genelde bir ön yargı bulunmaktadır ancak Xiaomi markası şu ana kadar sergilediği hamleler ile taktir topladı. Bu taktir son olarak loTSF cephesinden geldi. IoTSF kurucu ortağı ve CEO’su John Moor, Xiaomi hakkında övgü dolu sözler sarfetti.

Xiaomi markası bundan iki yıl önce loTSF’ye dahil oldu. 2021 loTSF Sanal Konferansı sonuçlarına göre ise yeşil listeye alındı. Siber güvenlik ve altyapı geliştirmeye odaklanan etkinlik olan 2021 IoTSF Sanal Konferansı’nın sonuçlarına göre Xiaomi yakaladığı başarı ile Yeşil Liste olarak tabir edilen listenin içerisinde yer aldı. Xiaomi’nin sadece temel gereksinimleri karşılamakla kalmadığını, aynı zamanda genişletilmiş eşik testini de karşıladığını belirten loTSF kurucu ortağı veC CEO’su John Moor, yeşil liste içerisinde yer almayı hak ettiğini belirterek Xiaomi’yi tebrik etti.

Xiaomi’nin çağrılara yanıt veren sorumluluk sahibi bir şirket olduğu ve güvenlikle ilgili uygulamaları ciddiye aldığı belirtildi. Bu bağlamda taktir toplayan Xiaomi, önümüzdeki süreçte politikasını sürdürerek daha fazla güven kazanmak niyetinde.

Cevap bırakın