Ünlü Xiaomi Telefonu Ülkemizde İndirime Girdi

Yeni bir indirim haberi ile daha sizlerle beraberiz. Bu kez fiyatı epey düşen popüler akıllı telefonlardan Xiaomi Mi 8 Pro’dan bahsedeceğiz.

Xiaomi Mi 8 Pro akıllı telefonu, ülkemizde ilk satışa sunulduğunda yüksek fiyatı ile dikkat çekmişti. Ancak şimdi gerçekleştirilen önemli indirimler sayesinde telefonun fiyatının çok daha makul bir düzeye indiğini söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 8 Pro ilk satışa çıktığında 4.999 TL fiyat etiketiyle gelmişti. Ardından telefon için bir indirim gerçekleştirilmiş ve fiyatı 4.599 TL’ye inmişti. Şimdi ise telefon ülkemizdeki bazı perakende satış noktalarında 3.899 TL’ye indi. Fiyatlardaki bu değişim 14 günlük süre zarfında söz konusu oldu. Dolayısıyla Xiaomi Mi 8 Pro akıllı telefonunun fiyatının ani bir şekilde düştüğünü söyleyebiliriz.  Telefon 14 günlük süre zarfında 1.100 TL kadar indirim almış oldu.

Xiaomi Mi 8 Pro özellikleri nelerdir?

Mi 8 Pro telefonu 6.21 inç büyüklüğünde 2248×1080 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip. Telefon üst segment modellerde kullanılmasına alıştığımız Snapdragon 845 işlemciye, Adreno 630 GPU birimine sahip. Cihazda IR yüz kilidi bulunuyor ve basınca duyarlı parmak izi sensörüne sahip. Aynı zamanda çitf sim kart desteği bulunan telefon, 6 GB / 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunuyor. Telefonda depolama birimi olarak 128 GB dahili depolama alanı yer alıyor.

Cihazın arka kısmında Sony sensörlü, LED flaş destekli, 4K video kaydı yapabilen 12 Megapiksellik kamera + 12 Megapiksellik Samsung sensörlü bir başka kamera bulunuyor. Ön yüzünde ise gerçek zamanlı AI portre modu ile çekim yapabilen 20 Megapiksellik kamera bulunuyor.