Xiaomi Mi Band 3 Türkiye Fiyatı ve Satış Oranlarıyla Dikkat Çekiyor

Geçtiğimiz gnülerde Türkiye’de de satışa sunulan Xiaomi Mi Band 3, ülkemizde beklenenden fazla bir ilgiyle karşılandı. Bunun temel sebebinin Xiaomi markasının tanınırlığının yükselmesi olduğu düşünülüyor.

Akıllı telefon kategorisinde son derece başarılı ilerleyen Çinli teknoloji devi Xiaomi, ‘Çin malı kullanılmaz’ algısını adeta çürütüyor. Ucuz fiyata iyi ürünler sunmayı başaran şirket aynı işlemi mücadele gösterdiği diğer pazarlarda da yapıyor. Örneğin akıllı bileklik kategorisinde son derece uygun fiyatlı bir ürün olan Mi Band 3’ü sunan Xiaomi, söz konusu cihazı ülkemizde de satışa çıkarmıştı. Mi Band 3’e ülkemizde beklenenden fazla bir ilgi gösterilmesi ise ayrıca dikkat çekici bir husus oldu.

Mi Band 3 Türkiye satış fiyatı 178 TL olarak açıklanmıştı. Satışa çıkaran platformlar satış rakamlarından epey memnun kaldı. Örneğin GittiGidiyor internet adresinin aylık akıllı bileklik satışlarının Mi Band 3 sayesinde bir anda üç kat arttığı ortaya çıktı. Bu da Mi Band 3’ün gücünü ortaya koyuyor. Cihazda yer alan özellikler ise ürünün tam bir fiyat performans cihazı olduğunu gösteriyor.

Mi Band 3’te 0.78 inç büyüklüğe sahip 128×90 p OLED ekran bulunuyor. Kondisyon, kalp atış hızı, uyku izleyici ve hatırlatıcı özelliklerine sahip olan cihaz, sizin için adeta sekreterlik yapıyor. Yalnızca 8.5 gram ağırlığındaki minik ürün, LE, NFC ve Bluetooth teknolojilerini destekliyor. 110 mAh pili ile 20 gün kadar şarj dolumu yapmadan kullanılabiliyor.