Yapımcı Ekipten Dead by Daylight Satış Rakamları Hakkında Önemli Açıklama

Dead by Daylight oyununun geliştiricisi tarafından oyunun satış rakamı ile ilgili dikkat çekici bir açıklama yapıldı. Oyunun şu ana kadar 5 milyondan fazla sattığı açıklandı.

Günümüzde çok fazla oyun bulunuyor ve bu oyunlardan yalnızca bazıları başarılı olabiliyor. Dead by Daylight oyunu da ilk piyasaya sürüldüğünde farklı yapısıyla dikkat çekmeyi başaran oyunlardan biri olmuştu. Çoklu oyuncu tabanlı olan oyunda bulunan oyunculardan biri katili oynuyor, diğerleri ise ondan kaçmaya çalışıyordu. Katil olma sırasının kime geldiği ise belli olmuyordu ve bu oyuncular arasında heyecana neden oluyordu. Eğer bir katilseniz diğer oyuncular kaçmadan önce onları yakalamanız, eğer oradaki kurbanlardan biriyseniz de katil sizi yakalamadan önce kaçmanız gerekiyordu.

Oyun sahip olduğu yapı ile gerek Steam gerekse diğer platformlarda büyük bir ilgiyle takip edildi ve geliştirici ekip bugün oyun ile ilgili önemli bir müjdeyi paylaştı. Steam üzerinde 31.00 TL’den satılan oyunun şu ana kadar 5 milyondan fazla sattığı ifade edildi. Oyun 2016 yılında piyasaya sürülmüştü. Yani bu rakama iki yıllık bir sürede ulaşıldığını söyleyebiliriz. Bunun şerefine bir indirim de oyuncularla buluşturuldu. Steam platformu aracılığıyla şu an oyunu normalde olduğundan çok daha uygun bir rakamdan satın alabilmeniz mümkün.