Yeni Fitbit Akıllı Saati İle İlgili Önemli Sızıntılar Var

Fitbit şirketinin yakın zamanda yeni bir akıllı saat ürününü daha satışa çıkarması bekleniyor. Cihazın adınının Fitbit Versa olacağı sızdırıldı ve hakkında pek çok bilgi açığa çıktı.

Akıllı saat ürünü giderek daha da hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu alana katılan teknoloji şirketlerinin sayısı giderek artıyor. Fitbit şirketi de akıllı saat alanındaki hatrı sayılır teknoloji şirketlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Şimdi Fitbit, Versa isimli yeni akıllı saatini duyurmaya hazırlanıyor. Sızıntıların kaynağı ise genellikle yanılmayan Evan Blass. Twitter üzerinden yapılan açıklamada saatin ismiyle ilgili önemli bir sızıntı paylaşılmış oldu.

Öte yandan saatin 50 metreye kadar tatlı suya dayanıklı olduğu ifade edildi. Aynı zamanda terlemelere karşı, tuzlu suya karşı da belli miktarda dayanıklılığı olacak. Büyük bir olasılıkla Fitbit OS işletim sistemi ile piyasaya çıkarılacak. Fitbit şirketinin ilk akıllı saati olan Lonic’te de bu yazılıma yer verilmişti. Yine aynısının olması bekleniyor. Fitbit Versa ile ilgili ortaya çıkan bir diğer sızıntı da ürünün uygun fiyatlı olacağı ve dar gelirlirlere de hitap edeceğini gösteriyor.

Cihazın fiyatı ve kesin bir tanıtım tarihi şu an için mevcut değil. Fakat Fitbil Versa akıllı saatinin önümüzdeki iki ay içerisinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.