Yeni Google Pixelbook 4K Ekrana Sahip Olabilir!

Google Pixelbook ile ilgili önemli gelişmeler var! Sızıntılara göre Google, şu sıralar yeni 4K ekranlı bir Pixel cihazı üzerinde çalışıyor.

Google, günümüzde teknoloji alanında çok fazla kategoride mücadele eden ve adından her defasında söz ettirmeyi başaran bir şirket olarak dikkat çekiyor. ABD merkezli teknoloji devi, son zamanlarda Pixelbook serisinde de yoğun bir çalışma sergiliyor.

Ortaya çıkan yeni iddialar, Google’ın son Pixelbook cihazından daha da fazla çözünürlüğe sahip bir Pixelbook’u piyasaya süreceğini gösteriyor. Önceki Pixelbook, 2400x1600p çözünürlüklü 12.3 inç boyutunda bir ekrana sahipti. Yeni model ise çok daha gelişmiş özellikler içerebilir. Ekran çözünürlüğü konusunda son zamanlarda 2K, 4K teknolojileri yaygınlaşıyor. Sızıntılar, Google’ın yeni Pixelbook modelinde üzerinde çalıştığı çözünürlüğün 4K olduğunu gösteriyor. 4K, 3840x2160p çözünürlüğü ifade ediyor.

İddiaların kaynağının Reddit olduğunu da belirtelim. Kaynağa göre yeni Pixelbook cihazının kod adı ”Atlas” olup 4K çözünürlüğe sahip olacak. Bunun dışında herhangi bir bilginin paylaşılmadığını söyleyelim.

Pixelbook ürünü ile ilgili çözünürlüğün dışında daha pek çok konu merak ediliyor. Yeni ürünün ikiye katlanabileceğini, parmak izi okuyucusunun yer alacağını iddia edenler de bulunuyor. Fakat bize göre bunların gerçekleşme ihtimali şu an için çok zayıf.