Yeni Sony Xperia XZ1 Modeli Görüldü

Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızlarından biri olan Sony, Xperia serileriyle beraber kendine kalıcı yer edinmek epey kapsamlı bir çalışma yürütmeye başladı. İlk olarak yeni seri akıllı telefonların fiziksel olarak güçlendirildiğini, hemen sonrasında ise yazılım konusunda Google ile yapılan iş ortaklığı sayesinde de yazılımsal olarak güçlendirildiğini gördük. Bunun yanı sıra düzenli aralıklarla yeni modellerini güncelleyen teknoloji devinin son olarak Sony Xperia XZ1 modeli akıllı telefonları ortaya çıktı. GeekBench üzerinde performans testleri ortaya çıkan yeni modelin Sony Xperia XZ1 akıllı telefonları olarak geleceği de böylelikle öğrenilmiş oldu. Yeni modellerin özellikleri neler? Sony’nin bu serisinde kullanıcıları nasıl detaylar bekliyor? Bakalım.

Sony Xperia XZ1 Amiral Gemisi Modeli Olabilir

Performans testlerinde ortaya çıkan sonuçlara bakacak olursak yeni modelin Snapdragon 835 işlemci serisini barındıracağı görülüyor. Snapdragon 835 serisi aslında modelin amiral gemisi serisini zorlayacağını gösteren en net detay. Bunun dışında serinin işlemcisini destekleyecek olarak belirlenen RAM bellek miktarının da artış göstereceği ve RAM bellek miktarının 4 GB seviyesine çıkarılacağını da ekleyelim.

Performans testlerinde de bunu net bir şekilde görebiliyorsunuz. Sadece performans testlerinde elde edilen bilgi de değil daha önce yeni model için verilen tüyolarda da yine aynı bilgileri elde etmiştik. Bu nedenle aslında bir nevi ortaya çıkan son performans testleri bir nevi beklenen özellikleri doğrulamış oldu demek yanlış olmaz.

Sony Xperia XZ1

Performans testlerinde görüntülenmiyor olsa da yeni seri akıllı telefonların ekranlarının ise 4.6 inç olması bekleniyor. Biraz daha küçük bir model olacak olan yeni serinin kullanımı da bir hayli kolaylaştırılacağı düşünülüyor. Yani buna özel bir tasarım sunulmuş olacak.

Sony Xperia XZ1 modeli için yeni bir detay henüz belli değil. Fakat dikkat çeken bir konudan daha bahsedelim. Testlerin Android Nougat 7.1.1 sürümüyle beraber yapıldığı görülüyor. Google ile yapılan anlaşmalar sonrasında en yeni Android sürümünün de daha sonradan telefonlara eklenmesi gündemde olabilir. Şimdilik bu güncelleme durumu hakkında bilgimiz yok.

Cevap bırakın