YouTube Mobil Sürümündeki Önemli Özellik PC’lere Geliyor

YouTube mobil sürümünde kullanılan güzel bir özellik masaüstü sürümüne de geliyor. Özellik, YouTube içerisinde resim içinde resim sunuyor. Böylece bir videoyu gezerken başka videolara da bakma imkanı yaşatıyor.

Ünlü teknoloji şirketi Google’ın video servisi YouTube, uzun yıllardır hizmet gösteriyor ve sürekli değişiyor. Hali hazırda dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi olan YouTube’da yeni bir özellik söz konusu. Android ve iOS YouTube uygulamasında kullanılan resim içinde resim özelliği, kısa süre içinde masaüstü sürüme de gelecek.

Bu özellik ile bir videoyu ekranın köşesine alıp o oynatılırken farklı videoları gezinmek de mümkün oluyor. Yani oynatılan video sayfadan bağımsız olarak çalışıyor. Böylece YouTube sitesinde gezinirken bir yandan da video sağ alt köşede oynatılmaya devam ediyor. Tıpkı aşağıdaki gibi:

Bir yandan video oynatılmaya devam ederken bir yandan da sayfalar arasında gezinebileceğiniz gibi isterseniz videoya müdehalede de bulunabileceksiniz. Bunun için videonun üzerine fareniz ile gelmeniz yeterli. Durdur, ileri sar, ses aç ve kıs gibi çeşitli komutları verebileceksiniz.

Özellik şu an test aşamasında ve kısa bir süre sonra resmen sunulması bekleniyor.